Parijs en Londen stellen wapenstilstand van een maand voor
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stellen een beperkt staakt-het-vuren van een maand voor in Oekraïne. Het bestand zou alleen moeten gelden "in de lucht, op zee en voor de energie-infrastructuur", zei de Franse president Emmanuel Macron tegen de Franse krant Le Figaro.
Volgens Macron zou het erg moeilijk zijn om een volledig staakt-het-vuren te handhaven, gezien de omvang van de frontlijn. Een stationering van Europese troepen zal pas mogelijk zijn wanneer Rusland en Oekraïne een akkoord tot in de details hebben onderhandeld. "We willen vrede, maar niet tot elke prijs en zonder garanties", aldus de Franse president.
Voor het begin van de top in Londen zei de Britse premier Keir Starmer al dat Parijs en Londen aan een plan werken om de gevechten te stoppen. Het plan zal besproken worden met de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei tegen de BBC alleen dat hij "op de hoogte" is van het plan.
Macron zei ook dat de Europese landen hun defensie-uitgaven tot 3 à 3,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) zullen moeten brengen. "Sinds drie jaar besteden de Russen 10 procent van hun bbp aan defensie. We moeten ons voorbereiden op wat hierna komt", aldus Macron in Le Figaro.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
11 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
7 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
8 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
9 uur geleden