Parijs eist onmiddellijke vrijlating opgepakte Fransen in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Frankrijk eist dat Iran onmiddellijk twee Franse burgers vrijlaat die daar zijn gearresteerd. De twee zitten vast omdat ze zouden hebben geprobeerd "chaos en maatschappelijke onrust" te veroorzaken in het land. Frankrijk noemt de arrestaties "ongegrond".
Iran meldde woensdag dat twee Europeanen waren aangehouden voor spionage, maar maakte hun nationaliteit niet bekend. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt donderdag dat het om een Frans echtpaar gaat. Ze zouden volgens Teheran banden hebben met buitenlandse inlichtingendiensten en "al enige jaren ervaring hebben met het aanwakkeren van onrust in andere landen".
Een van de Fransen is lid van een onderwijsvakbond, die laat weten dat het echtpaar in Iran op vakantie was. De Franse regering biedt hun consulaire hulp en heeft een Iraanse vertegenwoordiger in Parijs ontboden om uitleg te geven.
De arrestaties komen op het moment dat een gezant van de Europese Unie in Iran is om verder te onderhandelen over het nucleaire akkoord. In ruil voor het opheffen van internationale sancties zou Teheran moeten stoppen met een groot deel van zijn nucleaire programma. Sinds maart liggen de onderhandelingen stil omdat de Verenigde Staten weigeren de Revolutionaire Garde van de terrorismelijst af te halen, een belangrijke voorwaarde voor Iran.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
12 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
13 uur geleden