Parijs eist onmiddellijke vrijlating opgepakte Fransen in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Frankrijk eist dat Iran onmiddellijk twee Franse burgers vrijlaat die daar zijn gearresteerd. De twee zitten vast omdat ze zouden hebben geprobeerd "chaos en maatschappelijke onrust" te veroorzaken in het land. Frankrijk noemt de arrestaties "ongegrond".
Iran meldde woensdag dat twee Europeanen waren aangehouden voor spionage, maar maakte hun nationaliteit niet bekend. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt donderdag dat het om een Frans echtpaar gaat. Ze zouden volgens Teheran banden hebben met buitenlandse inlichtingendiensten en "al enige jaren ervaring hebben met het aanwakkeren van onrust in andere landen".
Een van de Fransen is lid van een onderwijsvakbond, die laat weten dat het echtpaar in Iran op vakantie was. De Franse regering biedt hun consulaire hulp en heeft een Iraanse vertegenwoordiger in Parijs ontboden om uitleg te geven.
De arrestaties komen op het moment dat een gezant van de Europese Unie in Iran is om verder te onderhandelen over het nucleaire akkoord. In ruil voor het opheffen van internationale sancties zou Teheran moeten stoppen met een groot deel van zijn nucleaire programma. Sinds maart liggen de onderhandelingen stil omdat de Verenigde Staten weigeren de Revolutionaire Garde van de terrorismelijst af te halen, een belangrijke voorwaarde voor Iran.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
8 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
9 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
10 uur geleden