Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs eist onmiddellijke vrijlating opgepakte Fransen in Iran

Parijs eist onmiddellijke vrijlating opgepakte Fransen in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Frankrijk eist dat Iran onmiddellijk twee Franse burgers vrijlaat die daar zijn gearresteerd. De twee zitten vast omdat ze zouden hebben geprobeerd "chaos en maatschappelijke onrust" te veroorzaken in het land. Frankrijk noemt de arrestaties "ongegrond".

Iran meldde woensdag dat twee Europeanen waren aangehouden voor spionage, maar maakte hun nationaliteit niet bekend. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt donderdag dat het om een Frans echtpaar gaat. Ze zouden volgens Teheran banden hebben met buitenlandse inlichtingendiensten en "al enige jaren ervaring hebben met het aanwakkeren van onrust in andere landen".

Een van de Fransen is lid van een onderwijsvakbond, die laat weten dat het echtpaar in Iran op vakantie was. De Franse regering biedt hun consulaire hulp en heeft een Iraanse vertegenwoordiger in Parijs ontboden om uitleg te geven.

De arrestaties komen op het moment dat een gezant van de Europese Unie in Iran is om verder te onderhandelen over het nucleaire akkoord. In ruil voor het opheffen van internationale sancties zou Teheran moeten stoppen met een groot deel van zijn nucleaire programma. Sinds maart liggen de onderhandelingen stil omdat de Verenigde Staten weigeren de Revolutionaire Garde van de terrorismelijst af te halen, een belangrijke voorwaarde voor Iran.

Meer uit Buitenland

Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

3 minuten geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

26 minuten geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

2 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

3 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

3 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

3 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

3 uur geleden