Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs dooft verlichting Eiffeltoren uit medeleven met Marokko

Parijs dooft verlichting Eiffeltoren uit medeleven met Marokko

PARIJS (ANP/AFP) - De verlichting van de wereldberoemde Eiffeltoren in Parijs gaat zaterdag om 23.00 uur uit als steunbetuiging met de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Burgemeester Anne Hidalgo wil hiermee naar eigen zeggen "de solidariteit van Parijs met de getroffen steden en families" tot uiting brengen.

De gemeente gaat ook financiële hulp geven, maar dat moet nog in overleg met de Marokkaanse autoriteiten geregeld worden. Hidalgo heeft ook de wereldwijde vereniging van Franstalige burgemeesters voor een speciale zitting maandag in Parijs bijeengeroepen. Hidalgo is voorzitter van de vereniging waar gemeenten in bijna vijftig landen bij zijn aangesloten. Het door de aardbeving getroffen Marokkaanse Marrakech is ook lid. Bij de aardbeving vrijdagavond laat vielen meer dan duizend doden, voornamelijk in het Atlasgebergte ten zuiden van Marrakech.

De ijver om steun te betuigen leidt ook tot geschillen. De burgemeester van de Parijse deelgemeente van het 7e arrondissement, de Parijse oppositieleidster Rachida Dati, wilde dat de Eiffeltoren juist verlicht bleef, maar dan met de Marokkaanse nationale kleuren (rood en groen). De chef van het Instituut van de Arabische Wereld in Parijs, Jack Lang, heeft aangekondigd dat hij de Marokkaanse vlag bij de ingang gaat hangen en de woorden "Marokko in het hart" op de gevel gaat aanbrengen.

Meer uit Buitenland

Brit veroordeeld tot 13 jaar voor meevechten met Oekraïne

DONETSK (ANP/AFP) - Een Britse man is in het bezette deel van Donetsk veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Een door Rusland gecontroleerde rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan huurlingenwerk voor Oekraïne.

3 minuten geleden
Poolse premier Tusk: of geld vandaag of bloed morgen

BRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.

52 minuten geleden
Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

1 uur geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

1 uur geleden
VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

4 uur geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

14 uur geleden