Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs dooft verlichting Eiffeltoren uit medeleven met Marokko

Parijs dooft verlichting Eiffeltoren uit medeleven met Marokko

PARIJS (ANP/AFP) - De verlichting van de wereldberoemde Eiffeltoren in Parijs gaat zaterdag om 23.00 uur uit als steunbetuiging met de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Burgemeester Anne Hidalgo wil hiermee naar eigen zeggen "de solidariteit van Parijs met de getroffen steden en families" tot uiting brengen.

De gemeente gaat ook financiële hulp geven, maar dat moet nog in overleg met de Marokkaanse autoriteiten geregeld worden. Hidalgo heeft ook de wereldwijde vereniging van Franstalige burgemeesters voor een speciale zitting maandag in Parijs bijeengeroepen. Hidalgo is voorzitter van de vereniging waar gemeenten in bijna vijftig landen bij zijn aangesloten. Het door de aardbeving getroffen Marokkaanse Marrakech is ook lid. Bij de aardbeving vrijdagavond laat vielen meer dan duizend doden, voornamelijk in het Atlasgebergte ten zuiden van Marrakech.

De ijver om steun te betuigen leidt ook tot geschillen. De burgemeester van de Parijse deelgemeente van het 7e arrondissement, de Parijse oppositieleidster Rachida Dati, wilde dat de Eiffeltoren juist verlicht bleef, maar dan met de Marokkaanse nationale kleuren (rood en groen). De chef van het Instituut van de Arabische Wereld in Parijs, Jack Lang, heeft aangekondigd dat hij de Marokkaanse vlag bij de ingang gaat hangen en de woorden "Marokko in het hart" op de gevel gaat aanbrengen.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

24 minuten geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

3 uur geleden
Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

4 uur geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

9 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

9 uur geleden
Times of Israel: Iraans cadeau voor VS was doorgang voor tankers

WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.

10 uur geleden
Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

10 uur geleden