Parijs dooft verlichting Eiffeltoren uit medeleven met Marokko
PARIJS (ANP/AFP) - De verlichting van de wereldberoemde Eiffeltoren in Parijs gaat zaterdag om 23.00 uur uit als steunbetuiging met de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Burgemeester Anne Hidalgo wil hiermee naar eigen zeggen "de solidariteit van Parijs met de getroffen steden en families" tot uiting brengen.
De gemeente gaat ook financiële hulp geven, maar dat moet nog in overleg met de Marokkaanse autoriteiten geregeld worden. Hidalgo heeft ook de wereldwijde vereniging van Franstalige burgemeesters voor een speciale zitting maandag in Parijs bijeengeroepen. Hidalgo is voorzitter van de vereniging waar gemeenten in bijna vijftig landen bij zijn aangesloten. Het door de aardbeving getroffen Marokkaanse Marrakech is ook lid. Bij de aardbeving vrijdagavond laat vielen meer dan duizend doden, voornamelijk in het Atlasgebergte ten zuiden van Marrakech.
De ijver om steun te betuigen leidt ook tot geschillen. De burgemeester van de Parijse deelgemeente van het 7e arrondissement, de Parijse oppositieleidster Rachida Dati, wilde dat de Eiffeltoren juist verlicht bleef, maar dan met de Marokkaanse nationale kleuren (rood en groen). De chef van het Instituut van de Arabische Wereld in Parijs, Jack Lang, heeft aangekondigd dat hij de Marokkaanse vlag bij de ingang gaat hangen en de woorden "Marokko in het hart" op de gevel gaat aanbrengen.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
55 minuten geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
1 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
2 uur geleden