Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs 2024 wapent zich tegen terrorisme en cyberaanvallen

Parijs 2024 wapent zich tegen terrorisme en cyberaanvallen

PARIJS (ANP/RTR) - Terrorisme en cyberaanvallen zijn de twee grootste risicofactoren waarmee de organisatoren van de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar te maken krijgen. Met name de openingsceremonie - niet in een stadion, maar op en langs de Seine - vraagt veel extra beveiliging. "We hebben er vertrouwen in dat we onze doelen halen", zei veiligheidsverantwoordelijke Bruno Le Ray bij een persconferentie in Parijs.

Het totale veiligheidsbudget voor de Spelen bedraagt 320 miljoen euro. Parijs 2024 lanceerde een derde van vier aanbestedingsronden, die er voor moet zorgen dat dagelijks 17.000 tot 20.000 beveiligers actief zijn, inclusief 2000 alleen al bij de openingsceremonie waarbij deelnemers per boot over de Seine worden gevaren. Daar zullen naar verwachting zo'n 600.000 toeschouwers bij aanwezig zijn. Zo'n 30.000 agenten en soldaten worden die dag ingezet om de omgeving te bewaken.

"Het grootste risico is terrorisme. We hebben het, helaas, geïntegreerd in alle veiligheidsplannen," zei Thomas Collomb, uitvoerend directeur veiligheid voor Parijs 2024. Collomb was plaatsvervangend hoofd van de veiligheid en beveiliging tijdens het EK voetbal van 2016 in Frankrijk. Dat toernooi was zeven maanden na de terroristische aanslagen van november 2015 in Parijs. "Sinds 2015 wordt altijd nadrukkelijk rekening gehouden met terrorisme, terwijl nu ook cyberdreiging een risico vormt."

Openingsceremonie

"De openingsceremonie van Parijs 2024 is vanuit veiligheidsoogpunt het grootste evenement dat we in lange tijd in Europa hebben gezien", vertelde Brittany Jacobs, departementvoorzitter sportmanagement aan het American Public University System, aan persbureau Reuters. "Er zijn zorgen over drones, terroristische groeperingen, er gaat onvermijdelijk iets mis wanneer je een evenement als dit in de open ruimte hebt."

Jacobs gelooft echter dat de organisatoren tegenwoordig "beter voorbereid" zijn dan in 1996, toen één persoon werd gedood en 111 anderen gewond raakten bij de bomaanslag in het Olympisch Park in Atlanta tijdens de Spelen.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

3 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

4 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

5 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

6 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

16 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

17 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

18 uur geleden