Parijs 2024 wapent zich tegen terrorisme en cyberaanvallen
PARIJS (ANP/RTR) - Terrorisme en cyberaanvallen zijn de twee grootste risicofactoren waarmee de organisatoren van de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar te maken krijgen. Met name de openingsceremonie - niet in een stadion, maar op en langs de Seine - vraagt veel extra beveiliging. "We hebben er vertrouwen in dat we onze doelen halen", zei veiligheidsverantwoordelijke Bruno Le Ray bij een persconferentie in Parijs.
Het totale veiligheidsbudget voor de Spelen bedraagt 320 miljoen euro. Parijs 2024 lanceerde een derde van vier aanbestedingsronden, die er voor moet zorgen dat dagelijks 17.000 tot 20.000 beveiligers actief zijn, inclusief 2000 alleen al bij de openingsceremonie waarbij deelnemers per boot over de Seine worden gevaren. Daar zullen naar verwachting zo'n 600.000 toeschouwers bij aanwezig zijn. Zo'n 30.000 agenten en soldaten worden die dag ingezet om de omgeving te bewaken.
"Het grootste risico is terrorisme. We hebben het, helaas, geïntegreerd in alle veiligheidsplannen," zei Thomas Collomb, uitvoerend directeur veiligheid voor Parijs 2024. Collomb was plaatsvervangend hoofd van de veiligheid en beveiliging tijdens het EK voetbal van 2016 in Frankrijk. Dat toernooi was zeven maanden na de terroristische aanslagen van november 2015 in Parijs. "Sinds 2015 wordt altijd nadrukkelijk rekening gehouden met terrorisme, terwijl nu ook cyberdreiging een risico vormt."
Openingsceremonie
"De openingsceremonie van Parijs 2024 is vanuit veiligheidsoogpunt het grootste evenement dat we in lange tijd in Europa hebben gezien", vertelde Brittany Jacobs, departementvoorzitter sportmanagement aan het American Public University System, aan persbureau Reuters. "Er zijn zorgen over drones, terroristische groeperingen, er gaat onvermijdelijk iets mis wanneer je een evenement als dit in de open ruimte hebt."
Jacobs gelooft echter dat de organisatoren tegenwoordig "beter voorbereid" zijn dan in 1996, toen één persoon werd gedood en 111 anderen gewond raakten bij de bomaanslag in het Olympisch Park in Atlanta tijdens de Spelen.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
9 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
11 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
17 uur geleden