Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs 2024 wapent zich tegen terrorisme en cyberaanvallen

Parijs 2024 wapent zich tegen terrorisme en cyberaanvallen

PARIJS (ANP/RTR) - Terrorisme en cyberaanvallen zijn de twee grootste risicofactoren waarmee de organisatoren van de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar te maken krijgen. Met name de openingsceremonie - niet in een stadion, maar op en langs de Seine - vraagt veel extra beveiliging. "We hebben er vertrouwen in dat we onze doelen halen", zei veiligheidsverantwoordelijke Bruno Le Ray bij een persconferentie in Parijs.

Het totale veiligheidsbudget voor de Spelen bedraagt 320 miljoen euro. Parijs 2024 lanceerde een derde van vier aanbestedingsronden, die er voor moet zorgen dat dagelijks 17.000 tot 20.000 beveiligers actief zijn, inclusief 2000 alleen al bij de openingsceremonie waarbij deelnemers per boot over de Seine worden gevaren. Daar zullen naar verwachting zo'n 600.000 toeschouwers bij aanwezig zijn. Zo'n 30.000 agenten en soldaten worden die dag ingezet om de omgeving te bewaken.

"Het grootste risico is terrorisme. We hebben het, helaas, geïntegreerd in alle veiligheidsplannen," zei Thomas Collomb, uitvoerend directeur veiligheid voor Parijs 2024. Collomb was plaatsvervangend hoofd van de veiligheid en beveiliging tijdens het EK voetbal van 2016 in Frankrijk. Dat toernooi was zeven maanden na de terroristische aanslagen van november 2015 in Parijs. "Sinds 2015 wordt altijd nadrukkelijk rekening gehouden met terrorisme, terwijl nu ook cyberdreiging een risico vormt."

Openingsceremonie

"De openingsceremonie van Parijs 2024 is vanuit veiligheidsoogpunt het grootste evenement dat we in lange tijd in Europa hebben gezien", vertelde Brittany Jacobs, departementvoorzitter sportmanagement aan het American Public University System, aan persbureau Reuters. "Er zijn zorgen over drones, terroristische groeperingen, er gaat onvermijdelijk iets mis wanneer je een evenement als dit in de open ruimte hebt."

Jacobs gelooft echter dat de organisatoren tegenwoordig "beter voorbereid" zijn dan in 1996, toen één persoon werd gedood en 111 anderen gewond raakten bij de bomaanslag in het Olympisch Park in Atlanta tijdens de Spelen.

Meer uit Sport

Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

5 minuten geleden
Verstappen productief en snel in eerste testsessie Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.

6 minuten geleden
Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.

1 uur geleden
Tennistalent Boogaard maakt debuut in Rotterdam na blessure Vukic

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Verstappen meteen circuit op tijdens eerste F1-testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.

4 uur geleden
Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

15 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

16 uur geleden