Parijs 2024 lonkt, maar avonturen blijven Wegman ook trekken
TOKIO (ANP) - Stoppen of doorgaan? Kanoslalomster Martina Wegman weet het nog niet. De 32-jarige avonturier uit het Noord-Hollandse dorp Schoorl is in haar leven al de hele wereld over gereisd. Ze kan nu ook de Olympische Spelen afstrepen van haar 'bucketlist'.
"Ik heb het idee dat ik progressie blijf boeken en in dat opzicht zou ik graag willen kijken hoe ver in kan komen in deze sport", zei Wegman nadat ze zich had geplaatst voor de halve finale in Tokio. Het verschil met de top is echter nog aanzienlijk. "Het doel is om daar ook bij te komen. Maar deze week zat ik wel te denken: wil ik doorgaan tot aan de Spelen van 2024 in Parijs? Dan moet ik al die andere avonturen aan de kant laten staan. Ik ben er nog niet uit, ik moet nog steeds heel veel afwegingen maken. Na Tokio kijk ik of ik door ga."
Haar Nieuw-Zeelandse man Michael Dawson deed als kanoër mee aan de Spelen van 2012 en 2016 en is nu als coach actief in Tokio. "Hij ziet ook dat Parijs een goede mogelijkheid voor me is. Maar ik ben 32 jaar en hij is twee jaar ouder", aldus Wegman. "Het gaat ook om levenskeuzes die we moeten maken. Als ik zeg dat ik naar Parijs wil, dan zal hij me steunen. Maar die afweging moet ik nog maken."
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden