Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs 2024 lonkt, maar avonturen blijven Wegman ook trekken

Parijs 2024 lonkt, maar avonturen blijven Wegman ook trekken

TOKIO (ANP) - Stoppen of doorgaan? Kanoslalomster Martina Wegman weet het nog niet. De 32-jarige avonturier uit het Noord-Hollandse dorp Schoorl is in haar leven al de hele wereld over gereisd. Ze kan nu ook de Olympische Spelen afstrepen van haar 'bucketlist'.

"Ik heb het idee dat ik progressie blijf boeken en in dat opzicht zou ik graag willen kijken hoe ver in kan komen in deze sport", zei Wegman nadat ze zich had geplaatst voor de halve finale in Tokio. Het verschil met de top is echter nog aanzienlijk. "Het doel is om daar ook bij te komen. Maar deze week zat ik wel te denken: wil ik doorgaan tot aan de Spelen van 2024 in Parijs? Dan moet ik al die andere avonturen aan de kant laten staan. Ik ben er nog niet uit, ik moet nog steeds heel veel afwegingen maken. Na Tokio kijk ik of ik door ga."

Haar Nieuw-Zeelandse man Michael Dawson deed als kanoër mee aan de Spelen van 2012 en 2016 en is nu als coach actief in Tokio. "Hij ziet ook dat Parijs een goede mogelijkheid voor me is. Maar ik ben 32 jaar en hij is twee jaar ouder", aldus Wegman. "Het gaat ook om levenskeuzes die we moeten maken. Als ik zeg dat ik naar Parijs wil, dan zal hij me steunen. Maar die afweging moet ik nog maken."

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

2 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

6 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

8 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

8 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

8 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

11 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

12 uur geleden