Parfumwinkel Douglas sluit toch in Duitsland na ophef
BERLIJN (ANP) - De winkels van parfum- en make-upwinkelketen Douglas gaat toch dicht in Duitsland nadat daar woensdag ophef over was ontstaan. Een kwart van de winkels was woensdag opengebleven als drogisterij.
Volgens de nieuwe lockdownregels in Duitsland moesten vanaf woensdag alle niet-essentiële winkels sluiten, net als in Nederland. Drogisterijen mochten nog wel openblijven. Douglas is vooral bekend vanwege de verkoop van make-up en parfum, maar zei dat de keten in zijn recht stond. "Wij bieden in de winkels die openblijven alles aan wat ook in drogisterijen te koop is", zei Douglas woensdag nog. Donderdag bood de topvrouw van de winkelketen haar excuses aan. "Het spijt ons als we mensen hebben gekwetst."
In Nederland speelt dezelfde discussie. Winkels als Action en HEMA wilden openblijven om onder meer eten te kunnen verkopen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
57 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
4 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
7 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
8 uur geleden