Parfumwinkel Douglas sluit toch in Duitsland na ophef
BERLIJN (ANP) - De winkels van parfum- en make-upwinkelketen Douglas gaat toch dicht in Duitsland nadat daar woensdag ophef over was ontstaan. Een kwart van de winkels was woensdag opengebleven als drogisterij.
Volgens de nieuwe lockdownregels in Duitsland moesten vanaf woensdag alle niet-essentiële winkels sluiten, net als in Nederland. Drogisterijen mochten nog wel openblijven. Douglas is vooral bekend vanwege de verkoop van make-up en parfum, maar zei dat de keten in zijn recht stond. "Wij bieden in de winkels die openblijven alles aan wat ook in drogisterijen te koop is", zei Douglas woensdag nog. Donderdag bood de topvrouw van de winkelketen haar excuses aan. "Het spijt ons als we mensen hebben gekwetst."
In Nederland speelt dezelfde discussie. Winkels als Action en HEMA wilden openblijven om onder meer eten te kunnen verkopen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
23 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
3 uur geleden