Pardew opgelucht na geslaagd ADO-debuut, collega Grim baalt
DEN HAAG (ANP) - Coach Alan Pardew maakte na zijn geslaagde debuut bij ADO Den Haag, dat met 2-0 won van hekkensluiter RKC Waalwijk, een opgeluchte indruk. "Als ervaren manager weet ik wat stress kan doen met een speler en met een ploeg", legde de 58-jarige Brit uit bij FOX Sports. "We waren nerveus, je kon goed zien dat er veel druk zat op deze wedstrijd. Logisch, we hebben veel nieuwe spelers die allemaal een goede indruk op de nieuwe trainer willen maken."
Pardew was niet alleen verguld met de drie punten. "Ik vind het ook heel belangrijk dat we de nul hebben gehouden. Bij een ploeg die strijdt om behoud is de verdedigende discipline een hoofdzaak."
RKC-coach Fred Grim had naar eigen zeggen een typerende wedstrijd van zijn ploeg gezien. "We waren veel in balbezit en het positiespel was ook goed verzorgd, maar voorin dwongen we weer te weinig af. De eerste treffer viel opnieuw uit een spelhervatting. We hebben te weinig spelers die hoe dan ook een duel willen winnen. Dat is vooral een mentale kwestie. De opdracht om in de eredivisie te blijven is en blijft lastig. Daar heeft deze wedstrijd verder geen invloed op, wat mij betreft."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
11 uur geleden