Pardew opgelucht na geslaagd ADO-debuut, collega Grim baalt
DEN HAAG (ANP) - Coach Alan Pardew maakte na zijn geslaagde debuut bij ADO Den Haag, dat met 2-0 won van hekkensluiter RKC Waalwijk, een opgeluchte indruk. "Als ervaren manager weet ik wat stress kan doen met een speler en met een ploeg", legde de 58-jarige Brit uit bij FOX Sports. "We waren nerveus, je kon goed zien dat er veel druk zat op deze wedstrijd. Logisch, we hebben veel nieuwe spelers die allemaal een goede indruk op de nieuwe trainer willen maken."
Pardew was niet alleen verguld met de drie punten. "Ik vind het ook heel belangrijk dat we de nul hebben gehouden. Bij een ploeg die strijdt om behoud is de verdedigende discipline een hoofdzaak."
RKC-coach Fred Grim had naar eigen zeggen een typerende wedstrijd van zijn ploeg gezien. "We waren veel in balbezit en het positiespel was ook goed verzorgd, maar voorin dwongen we weer te weinig af. De eerste treffer viel opnieuw uit een spelhervatting. We hebben te weinig spelers die hoe dan ook een duel willen winnen. Dat is vooral een mentale kwestie. De opdracht om in de eredivisie te blijven is en blijft lastig. Daar heeft deze wedstrijd verder geen invloed op, wat mij betreft."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
5 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
11 uur geleden