
Paramount schikt met Trump om bewerkt interview met Kamala Harris
NEW YORK (ANP/RTR) - Paramount, het moederbedrijf van de Amerikaanse nieuwszender CBS News, heeft een schikking getroffen met president Donald Trump over een interview met Kamala Harris tijdens de verkiezingscampagne. Trump spande een rechtszaak aan omdat het interview volgens hem op een misleidende manier was bewerkt zodat Harris in een goed daglicht werd geplaatst.
Paramount zegt nu 16 miljoen dollar (bijna 13,6 miljoen euro) te betalen aan Trumps presidentiële bibliotheek. Er gaat geen geld naar Trump zelf, benadrukt het bedrijf, en "deze schikking bevat geen spijtverklaring of excuses". Trump had 20 miljard aan schadevergoedingen geëist.
Het interview met Harris werd begin oktober twee keer uitgezonden door CBS, een kleine maand voor de presidentsverkiezingen waarin Harris het opnam tegen Trump. Alleen gaf Harris in beide uitzendingen verschillende antwoorden op dezelfde vraag. Volgens de zender ging het slechts om een ingekort antwoord en was het niet de bedoeling te misleiden.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/DPA) - Qatar wil blijven bemiddelen in de Gaza-oorlog, ondanks de Israëlische aanval in Doha van dinsdag. Dat zei premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani bij een Arabisch-islamitische top in de Qatarese hoofdstad.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.
9 uur geledenNANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.
12 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.
13 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
15 uur geledenAT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.
15 uur geleden