Paramount gaat akkoord met Skydance-fusie
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Hollywoodstudio Paramount Global heeft ingestemd om samen te gaan met branchegenoot Skydance Media. Met de deal komt een einde aan een lange reeks van onderhandelingen.
Als onderdeel van de ingewikkelde deal die al maanden in de maak is, stemde Paramount-voorzitter Shari Redstone ermee in om National Amusements van haar familie, dat ongeveer 77 procent van de stemgerechtigde aandelen in Paramount controleert, te verkopen aan de onafhankelijke film- en tv-producent David Ellison voor 2,4 miljard dollar.
In juni klapten de fusiegesprekken tussen Redstone en Ellison, de zoon van mede-oprichter van Oracle Larry Ellison, nog omdat ze het niet eens konden worden over de voorwaarden van een deal. Paramount, dat achter tal van films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, is een van de grote Hollywoodstudio's. Het bedrijf kampt echter met een zwakke reclamemarkt en een terugloop in de hoeveelheid kabelabonnementen in de Verenigde Staten. Ook had Paramount moeite te herstellen van de maandenlange stakingen in Hollywood vorig jaar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
5 uur geledenLE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.
6 uur geleden