Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paramount gaat akkoord met Skydance-fusie

Paramount gaat akkoord met Skydance-fusie

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Hollywoodstudio Paramount Global heeft ingestemd om samen te gaan met branchegenoot Skydance Media. Met de deal komt een einde aan een lange reeks van onderhandelingen.

Als onderdeel van de ingewikkelde deal die al maanden in de maak is, stemde Paramount-voorzitter Shari Redstone ermee in om National Amusements van haar familie, dat ongeveer 77 procent van de stemgerechtigde aandelen in Paramount controleert, te verkopen aan de onafhankelijke film- en tv-producent David Ellison voor 2,4 miljard dollar.

In juni klapten de fusiegesprekken tussen Redstone en Ellison, de zoon van mede-oprichter van Oracle Larry Ellison, nog omdat ze het niet eens konden worden over de voorwaarden van een deal. Paramount, dat achter tal van films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, is een van de grote Hollywoodstudio's. Het bedrijf kampt echter met een zwakke reclamemarkt en een terugloop in de hoeveelheid kabelabonnementen in de Verenigde Staten. Ook had Paramount moeite te herstellen van de maandenlange stakingen in Hollywood vorig jaar.

Meer uit Financieel

Arbeidsinspectie ziet onvoldoende bescherming voor nachtwerk

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie vindt dat werkgevers te weinig aandacht hebben voor de gezondheidsrisico's van werknemers die nachtwerk doen. Bovendien houden bedrijven zich niet altijd aan de regels, signaleert de inspectie. Die deed onderzoek onder werkgevers in sectoren waar veel in de nacht wordt gewerkt, zoals de industrie, transport, zorg, horeca en distributie.

27 minuten geleden
FNV: acties bij ABN AMRO na mislukte cao-onderhandelingen

AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.

1 uur geleden
Overheid ontvangt eerste compensatieverzoeken vuurwerkverkopers

DEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.

1 uur geleden
Hardt Hyperloop maakt doorstart met miljoeneninvestering

ROTTERDAM (ANP) - Hardt Hyperloop krijgt een miljoeneninvestering en maakt daarmee een doorstart na het faillissement in maart. Volgens Hardt Hyperloop werd de investeringsronde van meerdere miljoenen euro's geleid door de Amerikaanse investeerder Green Rock. Ook diverse bestaande investeerders en aandeelhouders van Hardt Hyperloop doen mee.

1 uur geleden
Kledingarbeiders in Bangladesh zetten protest om meer loon voort

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De gewelddadige protesten van kledingarbeiders in Bangladesh die een loonsverhoging eisen, zijn de vierde dag ingegaan. De demonstranten blijven op straat, ondanks de aankondiging van de regering dat er een commissie komt om het minimumloon in de belangrijke kledingsector van het land te herzien.

1 uur geleden
Brussel geeft goedkeuring aan Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft goedkeuring aan de overname van Ceconomy, het Duitse moederconcern van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door het Chinese webshopbedrijf JD.com. JD.com kondigde vorig jaar aan het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy te kopen voor ongeveer 2,2 miljard euro. Ceconomy wordt sinds dit jaar geleid door de Nederlander Remko Rijnders.

1 uur geleden
Centrale banken kochten veel goud in derde kwartaal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).

2 uur geleden