Paralympische Winterspelen ten einde, voorzitter IPC looft China
BEIJING (ANP) - De Paralympische Spelen in Beijing zijn afgesloten met de traditionele sluitingsceremonie. Zitskiër Niels de Langen droeg voor Nederland de vlag het Vogelnest-stadion in. Andrew Parsons, voorzitter van het Internationale Paralympisch Comité (IPC), was lovend over de Chinese organisatie van het evenement. "Schitterend, veilig en spectaculair", noemde hij deze Spelen.
Aan het einde van zijn toespraak zei hij ook nog dat er hoop is op vrede. Door de oorlog in Oekraïne mochten Rusland en Belarus niet meedoen in China. "De mensheid hoopt te leven in een wereld van dialoog. Onze beweging hoopt wereldleiders te inspireren." Vlak na de speech van Parsons werd de olympische vlam, na een show met veel licht en muziek, gedoofd. De volgende Winterspelen zijn in 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
Vlaggendrager De Langen (23) veroverde eerder op zondag nog een zilveren medaille op de slalom. Dat was na brons op de supercombinatie zijn tweede plak van deze Spelen. TeamNL veroverde in totaal vier medailles, goed voor een zestiende plaats in het medailleklassement.
Esther Vergeer, de chef de mission van TeamNL in China, wees De Langen aan als vlaggendrager bij de sluiting. "Niels heeft hier in Beijing onder lastige omstandigheden laten zien dat hij de aansluiting met de wereldtop echt gemaakt heeft", aldus Vergeer.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Nederland had een beetje pit nodig bij de 1-0-achterstand in de eerste WK-wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland, vond hockeyer Duco Telgenkamp. "Even moest het gas erop. Dat voelde ik en een aantal jongens in het team ook en daarin namen we elkaar mee", zei de Hagenaar, die Oranje zelf op voorsprong schoot bij de 5-1-zege.
21 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee heeft genoeg positieve dingen gezien in de eerste wedstrijd van de Nederlandse hockeyers op het WK. "Je moet winnen en ik ben tevreden met hoe de ploeg rustig is gebleven en is gegroeid in de wedstrijd", zei hij na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland. "We hebben een lekkere start van het toernooi."
47 minuten geledenZAGREB (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in Zagreb afgesloten met de zesde plek in de teamfinale. Naomi Visser, Sanna Veerman, Floor Slooff en Vera Ubbink kwamen tot een totaal van 152,995 punten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land na een moeizame start gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee moest tegen Nieuw-Zeeland terugkomen van een 1-0-achterstand en won met 5-1.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
19 uur geleden