Paralympische Winterspelen ten einde, voorzitter IPC looft China
BEIJING (ANP) - De Paralympische Spelen in Beijing zijn afgesloten met de traditionele sluitingsceremonie. Zitskiër Niels de Langen droeg voor Nederland de vlag het Vogelnest-stadion in. Andrew Parsons, voorzitter van het Internationale Paralympisch Comité (IPC), was lovend over de Chinese organisatie van het evenement. "Schitterend, veilig en spectaculair", noemde hij deze Spelen.
Aan het einde van zijn toespraak zei hij ook nog dat er hoop is op vrede. Door de oorlog in Oekraïne mochten Rusland en Belarus niet meedoen in China. "De mensheid hoopt te leven in een wereld van dialoog. Onze beweging hoopt wereldleiders te inspireren." Vlak na de speech van Parsons werd de olympische vlam, na een show met veel licht en muziek, gedoofd. De volgende Winterspelen zijn in 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
Vlaggendrager De Langen (23) veroverde eerder op zondag nog een zilveren medaille op de slalom. Dat was na brons op de supercombinatie zijn tweede plak van deze Spelen. TeamNL veroverde in totaal vier medailles, goed voor een zestiende plaats in het medailleklassement.
Esther Vergeer, de chef de mission van TeamNL in China, wees De Langen aan als vlaggendrager bij de sluiting. "Niels heeft hier in Beijing onder lastige omstandigheden laten zien dat hij de aansluiting met de wereldtop echt gemaakt heeft", aldus Vergeer.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
58 minuten geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
3 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
3 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geleden