Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paralympische Spelen afgesloten in Stade de France

Paralympische Spelen afgesloten in Stade de France

PARIJS (ANP) - In het Stade de France, net buiten het centrum van Parijs, zijn de Paralympische Spelen afgesloten. Er waren zo'n 4400 atleten op de ceremonie afgekomen, aldus NOC*NSF. Aan het einde van de ceremonie werd de vlam gedoofd.

De Nederlandse vlag werd gedragen door rolstoeltennisster Diede de Groot en wielrenner Tristan Bangma. "Het is geweldig en het betekent veel", zei Bangma tegen de paralympische persdienst over het dragen van de Nederlandse vlag. "Ik ben er heel trots op dat ik ook met Diede de vlag mag dragen. Ze is een geweldige sportvrouw. Het is super, maar ook niet te bevatten. Het is moeilijk om de juiste woorden te vinden."

De Parijse burgemeester Anne Hidalgo, Tony Estanguet, de voorzitter van het organisatiecomité, en Andrew Parsons, de Braziliaanse voorzitter van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC), droegen de paralympische vlag over aan Karen Bass, de burgemeester van Los Angeles. Dat is over vier jaar de gaststad van de volgende Olympische en Paralympische Zomerspelen. Parsons noemde in zijn toespraak de Spelen in Parijs "de beste Spelen ooit". "Obstakels moeten kansen worden, sport kan de wereld veranderen", zei hij.

Sluitingsceremonie

De sluitingsceremonie van de Olympische Spelen was ook in het Stade de France, de locatie van de atletiektoernooien.

De Nederlandse equipe sloot de Paralympische Spelen af op de vierde plaats in het medailleklassement. Op de slotdag veroverden de rolstoelbasketbalsters de 27e gouden medaille. Dat waren er twee meer dan in Tokio toen Nederland het toernooi afsloot op de vijfde plek.

Naast de 27 gouden plakken waren er ook 17 zilveren en 12 bronzen medailles voor Nederlandse atleten, waarmee het totaal uitkwam op 56. In Tokio waren dat er 59.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

5 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

6 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden