Paralympisch goud voor zwemster Bruinsma op 400 meter vrije slag
PARIJS (ANP) - Parazwemster Liesette Bruinsma heeft bij de Paralympische Spelen in Parijs goud veroverd op de 400 meter vrije slag. De 23-jarige blinde zwemster bleef de Chinese Zhang Xiaotong en Daria Paloekianenko uit Rusland voor in de klasse S11.
Het is de derde olympische titel voor Bruinsma, die op de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 op hetzelfde nummer en op de 200 meter wisselslag goud veroverde. Op de Spelen van Tokio in 2021 haalde Bruinsma zilver op de 400 meter vrije slag.
"Ik had verwacht dat er iemand sneller zou zijn, maar dat heb ik niet in de hand, Ik heb alleen in de hand of ik een persoonlijk record kan zwemmen en dat heb ik gedaan", zei Bruinsma. "Ik wilde eerst mijn tijd horen en toen hoorde ik dat ik goud had, dacht ik, dat kan niet. Ik heb het geflikt. Dat ik na acht jaar weer op het hoogste podium kan staan en dat mijn familie en vrienden er zijn, vind ik heel mooi."
Dorsman
Kort daarvoor zorgde Rogier Dorsman voor de eerste Nederlandse zwemmedaille op de Paralympische Spelen. Hij veroverde op de 400 meter vrije slag in de klasse S11 zilver. Hij moest alleen David Kratochvil uit Tsjechië voor zich dulden. Dorsman won op de Spelen van Tokio nog goud op dit nummer.
Zwemster Chantalle Zijderveld heeft haar olympische titel op de 100 meter schoolslag in de klasse SB9 geprolongeerd. De 23-jarige zwemster was net als in Tokio de beste op het onderdeel. Lisa Kruger tikte als derde aan en veroverde na goud op de Paralympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 en zilver in Tokio nu brons.
Zijderveld had in de aanloop naar Parijs moeten herstellen van een heupblessure en gaf toe dat ze veel last had van zenuwen. "Ik ben voor de race nog bijna flauwgevallen van de zenuwen en dacht, ik ga dit niet doen, ik ga naar huis. Ik ben blij dat ik het toch gedaan heb. Deze was misschien wel de moeilijkste uit mijn carrière."
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
16 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden