Paralympisch goud voor tandemduo Klaassen/Brommer in Tokio
TOKIO (ANP) - Het tandemduo Larissa Klaassen/Imke Brommer heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio goud veroverd op de tijdrit over 1 kilometer. Het Nederlandse koppel finishte in de finale in een tijd van 1 minuut en 5,291 seconden. Daarmee waren baanwielrenster Klaassen en pilote Brommer bijna anderhalve seconde sneller dat het Britse tweetal Aileen McGlynn Obe/Helen Scott (1.06,743). Het Belgische duo Griet Hoet/Anneleen Monsieur pakte brons (1.07,943).
Voor Nederland was het de tweede gouden medaille bij de Paralympische Spelen in Japan. Baanwielrenner Tristan Bangma en piloot Patrick Bos veroverden woensdag de titel op de 4 kilometer achtervolging.
Klaassen deed vijf jaar geleden ook al mee aan de Paralympische Spelen in Rio de Janeiro. Ze won toen zilver. De van Texel afkomstige renster vormde destijds een koppel met Haliegh Dolman. Sinds maart 2018 rijdt ze met Brommer.
Klaassen en Brommer behaalden tijdens de WK para-baanwielrennen in 2019 in Apeldoorn zilver op de kilometer tijdrit en brons op de sprint. In 2020 wonnen ze met het duo Vincent ter Schure/Timo Fransen de wereldtitel teamsprint op de tandem. Dat onderdeel staat in Tokio niet op het programma.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
23 uur geleden