Paralympisch goud voor tandemduo Klaassen/Brommer in Tokio
TOKIO (ANP) - Het tandemduo Larissa Klaassen/Imke Brommer heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio goud veroverd op de tijdrit over 1 kilometer. Het Nederlandse koppel finishte in de finale in een tijd van 1 minuut en 5,291 seconden. Daarmee waren baanwielrenster Klaassen en pilote Brommer bijna anderhalve seconde sneller dat het Britse tweetal Aileen McGlynn Obe/Helen Scott (1.06,743). Het Belgische duo Griet Hoet/Anneleen Monsieur pakte brons (1.07,943).
Voor Nederland was het de tweede gouden medaille bij de Paralympische Spelen in Japan. Baanwielrenner Tristan Bangma en piloot Patrick Bos veroverden woensdag de titel op de 4 kilometer achtervolging.
Klaassen deed vijf jaar geleden ook al mee aan de Paralympische Spelen in Rio de Janeiro. Ze won toen zilver. De van Texel afkomstige renster vormde destijds een koppel met Haliegh Dolman. Sinds maart 2018 rijdt ze met Brommer.
Klaassen en Brommer behaalden tijdens de WK para-baanwielrennen in 2019 in Apeldoorn zilver op de kilometer tijdrit en brons op de sprint. In 2020 wonnen ze met het duo Vincent ter Schure/Timo Fransen de wereldtitel teamsprint op de tandem. Dat onderdeel staat in Tokio niet op het programma.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
11 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
13 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden