Paralympics pas geslaagd voor Vergeer na veilige terugkeer
BEIJING (ANP) - Voor chef de mission van het paralympisch team van TeamNL, zijn de Winterspelen pas geslaagd als iedereen weer gezond en veilig terug in eigen land is. "Dat heeft met corona te maken en met de oorlog." Het zijn twee "vreselijke hobbels" in een verder goede voorbereiding op het evenement in Beijing, dat vrijdag begint. "De coaches en sporters zijn blij en hebben er zin in", zegt Vergeer.
Door nauw contact met een positief getest staflid moest Vergeer haar eerste week in China veel binnenblijven. "Als ik één week mocht uitkiezen, zou het wel nog deze zijn. Vanaf vrijdag wil je erbij zijn, voor de sporters en voor het team er omheen."
Gesprekken met de ploeg over bijvoorbeeld de oorlog in Oekraïne waren door de gedwongen afzondering lastiger. Dat was dan ook wat Vergeer weer graag wilde doen op het moment dat ze zich weer onder de acht namens Nederland afgereisde sporters mocht begeven. "Dit soort gesprekken moet je 'face-to-face' hebben." Uiteindelijk was Vergeer blij met de uitsluiting van Rusland en Belarus van de Spelen.
Mensenrechtenkwestie
De mensenrechtenkwestie in China speelt minder. "Het is verschrikkelijk, maar we weten er niet genoeg van. Wij zijn hier om te sporten. Niet om over de rug van sporters dit issue uit te vechten."
Na gesprekken met de bondscoach weet Vergeer dat alle acht Nederlandse paralympische atleten op de Spelen podiumkandidaten zijn. Maar een voorspelling van het aantal medailles durft de oud-rolstoeltennisster niet te geven. "Daarvoor weet ik echt niet genoeg van de sport."
Veel aspecten
De "supergretige" Nederlanders Barbara van Bergen, Jeroen Kampschreur, Niels de Langen, Floris Meijer en Jeffrey Stuut komen uit in het paralympisch skiën. Renske van Beek, Lisa Bunschoten en Chris Vos in het snowboarden. "Die sporten zijn afhankelijk van zoveel aspecten. Je gaat met 100 procent van die berg af en dat levert goud op, maar dat kan ook een 'did not finish' opleveren. Dat is het type sporters dat we hier hebben."
De Spelen beginnen vrijdag met de openingsceremonie en duren tot en met zondag 13 maart.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
15 uur geleden