Paralympics pas geslaagd voor Vergeer na veilige terugkeer
BEIJING (ANP) - Voor chef de mission van het paralympisch team van TeamNL, zijn de Winterspelen pas geslaagd als iedereen weer gezond en veilig terug in eigen land is. "Dat heeft met corona te maken en met de oorlog." Het zijn twee "vreselijke hobbels" in een verder goede voorbereiding op het evenement in Beijing, dat vrijdag begint. "De coaches en sporters zijn blij en hebben er zin in", zegt Vergeer.
Door nauw contact met een positief getest staflid moest Vergeer haar eerste week in China veel binnenblijven. "Als ik één week mocht uitkiezen, zou het wel nog deze zijn. Vanaf vrijdag wil je erbij zijn, voor de sporters en voor het team er omheen."
Gesprekken met de ploeg over bijvoorbeeld de oorlog in Oekraïne waren door de gedwongen afzondering lastiger. Dat was dan ook wat Vergeer weer graag wilde doen op het moment dat ze zich weer onder de acht namens Nederland afgereisde sporters mocht begeven. "Dit soort gesprekken moet je 'face-to-face' hebben." Uiteindelijk was Vergeer blij met de uitsluiting van Rusland en Belarus van de Spelen.
Mensenrechtenkwestie
De mensenrechtenkwestie in China speelt minder. "Het is verschrikkelijk, maar we weten er niet genoeg van. Wij zijn hier om te sporten. Niet om over de rug van sporters dit issue uit te vechten."
Na gesprekken met de bondscoach weet Vergeer dat alle acht Nederlandse paralympische atleten op de Spelen podiumkandidaten zijn. Maar een voorspelling van het aantal medailles durft de oud-rolstoeltennisster niet te geven. "Daarvoor weet ik echt niet genoeg van de sport."
Veel aspecten
De "supergretige" Nederlanders Barbara van Bergen, Jeroen Kampschreur, Niels de Langen, Floris Meijer en Jeffrey Stuut komen uit in het paralympisch skiën. Renske van Beek, Lisa Bunschoten en Chris Vos in het snowboarden. "Die sporten zijn afhankelijk van zoveel aspecten. Je gaat met 100 procent van die berg af en dat levert goud op, maar dat kan ook een 'did not finish' opleveren. Dat is het type sporters dat we hier hebben."
De Spelen beginnen vrijdag met de openingsceremonie en duren tot en met zondag 13 maart.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
13 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden