Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paralympics pas geslaagd voor Vergeer na veilige terugkeer

Paralympics pas geslaagd voor Vergeer na veilige terugkeer

BEIJING (ANP) - Voor chef de mission van het paralympisch team van TeamNL, zijn de Winterspelen pas geslaagd als iedereen weer gezond en veilig terug in eigen land is. "Dat heeft met corona te maken en met de oorlog." Het zijn twee "vreselijke hobbels" in een verder goede voorbereiding op het evenement in Beijing, dat vrijdag begint. "De coaches en sporters zijn blij en hebben er zin in", zegt Vergeer.

Door nauw contact met een positief getest staflid moest Vergeer haar eerste week in China veel binnenblijven. "Als ik één week mocht uitkiezen, zou het wel nog deze zijn. Vanaf vrijdag wil je erbij zijn, voor de sporters en voor het team er omheen."

Gesprekken met de ploeg over bijvoorbeeld de oorlog in Oekraïne waren door de gedwongen afzondering lastiger. Dat was dan ook wat Vergeer weer graag wilde doen op het moment dat ze zich weer onder de acht namens Nederland afgereisde sporters mocht begeven. "Dit soort gesprekken moet je 'face-to-face' hebben." Uiteindelijk was Vergeer blij met de uitsluiting van Rusland en Belarus van de Spelen.

Mensenrechtenkwestie

De mensenrechtenkwestie in China speelt minder. "Het is verschrikkelijk, maar we weten er niet genoeg van. Wij zijn hier om te sporten. Niet om over de rug van sporters dit issue uit te vechten."

Na gesprekken met de bondscoach weet Vergeer dat alle acht Nederlandse paralympische atleten op de Spelen podiumkandidaten zijn. Maar een voorspelling van het aantal medailles durft de oud-rolstoeltennisster niet te geven. "Daarvoor weet ik echt niet genoeg van de sport."

Veel aspecten

De "supergretige" Nederlanders Barbara van Bergen, Jeroen Kampschreur, Niels de Langen, Floris Meijer en Jeffrey Stuut komen uit in het paralympisch skiën. Renske van Beek, Lisa Bunschoten en Chris Vos in het snowboarden. "Die sporten zijn afhankelijk van zoveel aspecten. Je gaat met 100 procent van die berg af en dat levert goud op, maar dat kan ook een 'did not finish' opleveren. Dat is het type sporters dat we hier hebben."

De Spelen beginnen vrijdag met de openingsceremonie en duren tot en met zondag 13 maart.

Meer uit Sport

Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

20 minuten geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

3 uur geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

7 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

14 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

16 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

19 uur geleden