Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parade in open bus voor Spaanse voetbalkampioenen door Barcelona

Parade in open bus voor Spaanse voetbalkampioenen door Barcelona

BARCELONA (ANP) - De spelers van FC Barcelona maken maandagavond een parade in open bussen door de straten van de stad om de 27e Spaanse titel te vieren. De voetbalsters van de Catalaanse club, die dit seizoen hun achtste landstitel veroverden, rijden mee in de kampioenentocht. De club zet drie touringcars in die omstreeks 18.00 uur vertrekken vanaf stadion Camp Nou. De parade voert de kampioenen door diverse wijken van Barcelona en eindigt bij de Arc de Triomf.

Barcelona stelde zondag de titel op vier wedstrijden voor het einde van de competitie veilig met een 4-2-zege op stadgenoot Espanyol. Gelegenheid om de titel te vieren kregen de spelers niet, want direct na het laatste fluitsignaal bestormden boze supporters van de verliezende club het veld op. Om het vege lijf te reden renden de spelers zo snel mogelijk de catacomben in.

Frenkie de Jong behoorde tot de vluchtende spelers. De Nederlandse international, die sinds de zomer van 2019 bij de Catalanen speelt, vierde zijn eerste landstitel in Spanje. Hij gaf in de wedstrijd tegen Espanyol de voorzet waaruit Jules Koundé de vierde goal van Barcelona maakte.

Coach Xavi sprak van een "magnifiek gevoel", ook al konden zijn spelers de titel niet op het veld vieren. "Het was een emotioneel moment en het was ook moeilijk het niet te kunnen vieren na zoveel maanden hard werken. Maar we vierden het niet uit respect voor de tegenstander; we waren in het stadion van Espanyol", aldus de coach.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

1 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

5 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

8 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

11 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

23 uur geleden