Parade in open bus voor Spaanse voetbalkampioenen door Barcelona
BARCELONA (ANP) - De spelers van FC Barcelona maken maandagavond een parade in open bussen door de straten van de stad om de 27e Spaanse titel te vieren. De voetbalsters van de Catalaanse club, die dit seizoen hun achtste landstitel veroverden, rijden mee in de kampioenentocht. De club zet drie touringcars in die omstreeks 18.00 uur vertrekken vanaf stadion Camp Nou. De parade voert de kampioenen door diverse wijken van Barcelona en eindigt bij de Arc de Triomf.
Barcelona stelde zondag de titel op vier wedstrijden voor het einde van de competitie veilig met een 4-2-zege op stadgenoot Espanyol. Gelegenheid om de titel te vieren kregen de spelers niet, want direct na het laatste fluitsignaal bestormden boze supporters van de verliezende club het veld op. Om het vege lijf te reden renden de spelers zo snel mogelijk de catacomben in.
Frenkie de Jong behoorde tot de vluchtende spelers. De Nederlandse international, die sinds de zomer van 2019 bij de Catalanen speelt, vierde zijn eerste landstitel in Spanje. Hij gaf in de wedstrijd tegen Espanyol de voorzet waaruit Jules Koundé de vierde goal van Barcelona maakte.
Coach Xavi sprak van een "magnifiek gevoel", ook al konden zijn spelers de titel niet op het veld vieren. "Het was een emotioneel moment en het was ook moeilijk het niet te kunnen vieren na zoveel maanden hard werken. Maar we vierden het niet uit respect voor de tegenstander; we waren in het stadion van Espanyol", aldus de coach.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
5 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
9 uur geleden