Parade in open bus voor Spaanse voetbalkampioenen door Barcelona
BARCELONA (ANP) - De spelers van FC Barcelona maken maandagavond een parade in open bussen door de straten van de stad om de 27e Spaanse titel te vieren. De voetbalsters van de Catalaanse club, die dit seizoen hun achtste landstitel veroverden, rijden mee in de kampioenentocht. De club zet drie touringcars in die omstreeks 18.00 uur vertrekken vanaf stadion Camp Nou. De parade voert de kampioenen door diverse wijken van Barcelona en eindigt bij de Arc de Triomf.
Barcelona stelde zondag de titel op vier wedstrijden voor het einde van de competitie veilig met een 4-2-zege op stadgenoot Espanyol. Gelegenheid om de titel te vieren kregen de spelers niet, want direct na het laatste fluitsignaal bestormden boze supporters van de verliezende club het veld op. Om het vege lijf te reden renden de spelers zo snel mogelijk de catacomben in.
Frenkie de Jong behoorde tot de vluchtende spelers. De Nederlandse international, die sinds de zomer van 2019 bij de Catalanen speelt, vierde zijn eerste landstitel in Spanje. Hij gaf in de wedstrijd tegen Espanyol de voorzet waaruit Jules Koundé de vierde goal van Barcelona maakte.
Coach Xavi sprak van een "magnifiek gevoel", ook al konden zijn spelers de titel niet op het veld vieren. "Het was een emotioneel moment en het was ook moeilijk het niet te kunnen vieren na zoveel maanden hard werken. Maar we vierden het niet uit respect voor de tegenstander; we waren in het stadion van Espanyol", aldus de coach.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
9 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden