Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parade in open bus voor Spaanse voetbalkampioenen door Barcelona

Parade in open bus voor Spaanse voetbalkampioenen door Barcelona

BARCELONA (ANP) - De spelers van FC Barcelona maken maandagavond een parade in open bussen door de straten van de stad om de 27e Spaanse titel te vieren. De voetbalsters van de Catalaanse club, die dit seizoen hun achtste landstitel veroverden, rijden mee in de kampioenentocht. De club zet drie touringcars in die omstreeks 18.00 uur vertrekken vanaf stadion Camp Nou. De parade voert de kampioenen door diverse wijken van Barcelona en eindigt bij de Arc de Triomf.

Barcelona stelde zondag de titel op vier wedstrijden voor het einde van de competitie veilig met een 4-2-zege op stadgenoot Espanyol. Gelegenheid om de titel te vieren kregen de spelers niet, want direct na het laatste fluitsignaal bestormden boze supporters van de verliezende club het veld op. Om het vege lijf te reden renden de spelers zo snel mogelijk de catacomben in.

Frenkie de Jong behoorde tot de vluchtende spelers. De Nederlandse international, die sinds de zomer van 2019 bij de Catalanen speelt, vierde zijn eerste landstitel in Spanje. Hij gaf in de wedstrijd tegen Espanyol de voorzet waaruit Jules Koundé de vierde goal van Barcelona maakte.

Coach Xavi sprak van een "magnifiek gevoel", ook al konden zijn spelers de titel niet op het veld vieren. "Het was een emotioneel moment en het was ook moeilijk het niet te kunnen vieren na zoveel maanden hard werken. Maar we vierden het niet uit respect voor de tegenstander; we waren in het stadion van Espanyol", aldus de coach.

Meer uit Voetbal

De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

6 minuten geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

7 minuten geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

36 minuten geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

1 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

1 uur geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

4 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

16 uur geleden