Parade Chinees nieuwjaar in Parijs afgelast
PARIJS (ANP/RTR) - De Chinese verenigingen in Parijs hebben hun parade voor de viering van het Chinese nieuwjaar afgelast. Dat heeft de Parijse burgemeester Anne Hidalgo zondag gezegd.
"Ik heb een ontmoeting gehad met de Chinese gemeenschap in Parijs. Ze zijn erg emotioneel en bezorgd en ze hebben besloten om de parade voor deze middag op Place de la Republique te annuleren," zei Hidalgo op de Europa 1 radio. "Ze zijn echt niet in de stemming om nu te feesten," voegde ze eraan toe.
De stad Bordeaux in Zuidwest-Frankrijk annuleerde zaterdag ook geplande Chinese nieuwjaarsfeesten om het besmettingsrisico te beperken en "als een gebaar van steun aan de slachtoffers in China," aldus de burgemeester.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
39 minuten geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
4 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
5 uur geleden