Para-atlete Van Gansewinkel pakt ook goud op 100 meter
TOKIO (ANP) - Para-atlete Marlène van Gansewinkel heeft op de Paralympische Spelen haar tweede gouden medaille veroverd. Nadat de geboren Tilburgse al de 200 meter had gewonnen was ze vrijdag de beste op de 100 meter in de klasse T64. Daarin komen atleten uit met een dubbele of enkele onderbeenamputatie. Haar landgenote Fleur Jong miste op een haar het brons. Kimberley Alkemade, de derde Nederlandse finaliste, werd vijfde.
Van Gansewinkel liep in het olympisch stadion van Tokio een tijd van 12,78 en hield daarmee de Duitse Irmgard Bensusan en de Canadese Marissa Papaconstantinou achter zich. De Brabantse won ook al brons bij het verspringen. Daar pakte Jong het goud. Alkemade had al brons op zak van de 200 meter.
Olivier Hendriks veroverde het zilver op de 400 meter in de klasse T62. De para-atleet, bij wie op jonge leeftijd beide onderbenen werden geamputeerd, moest alleen de Duitse wereldrecordhouder Johannes Floors voorlaten. Het verschil was duidelijk: 45,85 tegen 47,95.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
15 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
29 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).
2 uur geledenBURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
17 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
18 uur geleden