Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paolini beëindigt droom Andrejeva en bereikt finale in Parijs

Paolini beëindigt droom Andrejeva en bereikt finale in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 28-jarige Italiaanse versloeg tienersensatie Mirra Andrejeva (17) met 6-3 6-1. Het is voor Paolini de eerste grandslamfinale van haar carrière.

Paolini pakte als eerste het initiatief in de wedstrijd. De 28-jarige nummer 15 van de wereld brak snel en kwam daardoor op een 4-1-voorsprong. Andrejeva kreeg nog vijf breakkansen op de service van Paolini, maar miste die allemaal. Daardoor kon de vlugge Paolini op 5-3 de set uitserveren op haar eerste setpunt.

Daarna pakte de Italiaanse snel door. Op 1-1 brak ze Andrejeva, die iets te veel foutjes maakte en huilend op de baan stond, opnieuw. Dat bleek de opmaat voor de winst, want op 5-1 maakte ze de wedstrijd uit op haar eerste wedstrijdpunt.

Swiatek

Paolini is de eerste Italiaanse die de finale in Parijs bereikt sinds Sara Errani, die donderdagmiddag zelf in de spelersbox zat van Paolini. Errani verloor in 2012 de eindstrijd van Maria Sjarapova. De laatste winnares uit Italië was Francesca Schiavone. Zij pakte de titel in 2010 ten koste van de Australische Samantha Stosur.

"Ik ben zo blij dat ik hier win. Het is belangrijk om te dromen als sporter, misschien wel het belangrijkste. En dat heb ik gedaan. Wat moet ik zeggen?" reageerde Paolini emotioneel na afloop. Ze had ook nog mooie woorden over voor de teleurgestelde Andrejeva: "Ze is 17 jaar oud en dan al zo compleet. Ze is een geweldige speelster."

In de finale treft Paolini zaterdag de nummer 1 van de wereld Iga Swiatek. De drievoudig kampioene in Parijs was eerder op de dag met 6-2 6-4 te sterk voor Coco Gauff uit de VS.

Meer uit Sport

Zwemmer Corbeau pakt op WK brons op 200 meter schoolslag

SINGAPORE (ANP) - Caspar Corbeau heeft bij de wereldkampioenschappen langebaan in Singapore een bronzen medaille gewonnen. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer deed 2.07,73 over zijn race, een persoonlijk record.

14 uur geleden
WK-goud voelt voor Steenbergen als revanche voor Spelen in Parijs

SINGAPORE (ANP) - De wereldtitel op de 100 meter vrije slag voelde vrijdag voor Marrit Steenbergen als revanche voor de Olympische Spelen van vorig jaar. De 25-jarige Nederlandse kwam in Parijs niet verder dan de zevende plaats. Eerder dat jaar won ze bij de WK in Doha goud op de 100 meter vrije slag.

14 uur geleden
Steenbergen prolongeert wereldtitel op 100 meter vrije slag

SINGAPORE (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de WK langebaan in Singapore haar wereldtitel geprolongeerd. De 25-jarige Nederlandse zette een tijd neer van 52,55 seconden.

15 uur geleden
Belgische wielrenner Stuyven van Lidl-Trek naar Soudal Quick-Step

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Wielrenner Jasper Stuyven verlaat Lidl-Trek aan het einde van het jaar en komt de komende drie seizoenen uit voor Soudal Quick-Step. Dat maakte de Belgische WorldTour-formatie vrijdag bekend.

16 uur geleden
Herlings maakt na gebroken sleutelbeen rentree in MXGP

LOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings maakt dit weekend zijn rentree in de MXGP. De 30-jarige Nederlander is voldoende hersteld van een gebroken sleutelbeen, laat zijn team KTM weten.

16 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso slaat eerste training in Hongarije over

BOEDAPEST (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso doet vrijdag niet mee aan de eerste vrije training van de Grote Prijs van Hongarije. Dat meldt zijn team Aston Martin.

17 uur geleden
Giele op WK met persoonlijk record naar halve finales 50 vlinder

SINGAPORE (ANP) - Zwemster Tessa Giele heeft zich bij de wereldkampioenschappen in Singapore geplaatst voor de halve finales op de 50 meter vlinderslag. De 22-jarige Nederlandse deed dat in een persoonlijk record van 25,65 seconden. Daarmee ging ze als tiende door naar de halve finales. Het persoonlijk record van Giele stond op 25,67.

20 uur geleden