Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panorama Mesdag verliest een miljoen en ontslaat medewerkers

Panorama Mesdag verliest een miljoen en ontslaat medewerkers

DEN HAAG (ANP) - Museum Panorama Mesdag in Den Haag lijdt over dit jaar een verlies van bijna een miljoen euro door de coronacrisis en moet daarom ook mensen ontslaan. Het huidige team wordt met 16 procent ingekrompen. Van de 25 mensen verliezen er drie hun baan helemaal en van zeven medewerkers gaat hun volledige betrekking naar een deeltijdbaan.

Ook moet nog verder worden gereorganiseerd. Voor volgend jaar voorziet het museum eveneens tekorten. Het is volledig afhankelijk van eigen inkomsten.

Vorig jaar ontving het museum nog 140.000 bezoekers, dit jaar komt dat aantal vermoedelijk uit op 47.000. "Een daling van 66 procent. Zonder maatregelen en extra financiële steun valt het doek in 2022", voorspelt het museum zelf.

Extra bronnen aanboren

Museum Panorama Mesdag is voornamelijk gewijd aan en bekend om het enorme panorama van Scheveningen van Hendrik Willem Mesdag. Ook beheert het andere schilderijen van Mesdag en zijn vrouw en houdt het wisseltentoonstellingen.

Mesdag heeft gevraagd om tot in lengte van dagen voor zijn werk zorg te dragen en nu is het lastig het rentmeesterschap te vervullen, aldus directeur Minke Schat. Juist recent werd de collectie ook nog uitgebreid, dankzij een particuliere schenker. Een aan twee kanten beschilderd werk van Antonio Mancini, ooit in het bezit van het echtpaar Mesdag, kon vorige maand weer in de collectie worden opgenomen.

Schat wil haar "stinkende best" gaan doen om extra financiële bronnen aan te boren. Ook is inmiddels wel bekend dat Panorama Mesdag een steunpakket van 100.000 euro van het Mondriaan Fonds tegemoet mag zien, plus een incidentele bijdrage van 338.000 euro van de stad Den Haag. Schat is "bijzonder dankbaar", maar "we kunnen de reorganisatie er helaas niet mee afwenden en zijn hiermee nog lang niet uit de zorgen."

Meer uit Binnenland

Kabinet moet haast maken met regels voor AI, zegt waakhond AP

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.

1 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

8 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

9 uur geleden
Politie Amsterdam rolt grote site op voor handel in gestolen data

AMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.

9 uur geleden
Vier maanden cel voor slaan van agent bij demonstratie

DEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.

10 uur geleden
Iets meer vrouwelijke bestuurders bij overheden

DEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.

10 uur geleden
Stempassen voor verkiezingen niet overal goed bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.

10 uur geleden