Paniek op vliegveld Atlanta nadat vuurwapen per ongeluk afgaat
ATLANTA (ANP) - Op het vliegveld van Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia is zaterdag enige tijd paniek geweest onder tientallen passagiers, nadat een vuurwapen per ongeluk afging. Een deel van de luchthaven werd tijdelijk afgesloten. Drie mensen liepen lichte verwondingen op.
Een woordvoerder van het Hartsfield-Jackson vliegveld zei tegen CNN dat het incident zich afspeelde nadat er werd vastgesteld dat in een tas bij een van de controleposten een wapen bleek te zitten. "Toen de agent of de passagier het wapen oppakte, ging het per ongeluk af. Hierop ging de man die het voorwerp met zich had meegebracht er vandoor", aldus de woordvoerder. Hij benadrukte dat de identiteit van de man bekend is bij de autoriteiten.
Door het harde geluid ontstond verwarring en chaos onder de passagiers. Veel mensen doken naar de grond of sloegen op de vlucht. Hierbij werden koffers en palen omvergeduwd. Sommige mensen probeerden in restaurants op de luchthaven te schuilen of renden naar het terrein buiten waar vliegtuigen geparkeerd staan. Het vliegverkeer werd tijdelijk stilgelegd en passagiers van zeker één vliegtuig dat net was geland, mochten het toestel tijdelijk niet verlaten.
Volgens de luchthaven is er geen gevaar geweest voor passagiers of medewerkers. Er is een onderzoek ingesteld. Het hele vliegveld is inmiddels weer operationeel.
Het vliegveld van Atlanta is een van de drukte luchthavens van de Verenigde Staten. Het incident gebeurde bovendien tijdens een van de drukste weekenden van het jaar voor de luchthaven. In de VS wordt donderdag Thanksgiving gevierd, waardoor veel Amerikanen het vliegtuig pakken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
51 minuten geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
3 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
3 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
5 uur geleden