Paniek op vliegveld Atlanta nadat vuurwapen per ongeluk afgaat
ATLANTA (ANP) - Op het vliegveld van Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia is zaterdag enige tijd paniek geweest onder tientallen passagiers, nadat een vuurwapen per ongeluk afging. Een deel van de luchthaven werd tijdelijk afgesloten. Drie mensen liepen lichte verwondingen op.
Een woordvoerder van het Hartsfield-Jackson vliegveld zei tegen CNN dat het incident zich afspeelde nadat er werd vastgesteld dat in een tas bij een van de controleposten een wapen bleek te zitten. "Toen de agent of de passagier het wapen oppakte, ging het per ongeluk af. Hierop ging de man die het voorwerp met zich had meegebracht er vandoor", aldus de woordvoerder. Hij benadrukte dat de identiteit van de man bekend is bij de autoriteiten.
Door het harde geluid ontstond verwarring en chaos onder de passagiers. Veel mensen doken naar de grond of sloegen op de vlucht. Hierbij werden koffers en palen omvergeduwd. Sommige mensen probeerden in restaurants op de luchthaven te schuilen of renden naar het terrein buiten waar vliegtuigen geparkeerd staan. Het vliegverkeer werd tijdelijk stilgelegd en passagiers van zeker één vliegtuig dat net was geland, mochten het toestel tijdelijk niet verlaten.
Volgens de luchthaven is er geen gevaar geweest voor passagiers of medewerkers. Er is een onderzoek ingesteld. Het hele vliegveld is inmiddels weer operationeel.
Het vliegveld van Atlanta is een van de drukte luchthavens van de Verenigde Staten. Het incident gebeurde bovendien tijdens een van de drukste weekenden van het jaar voor de luchthaven. In de VS wordt donderdag Thanksgiving gevierd, waardoor veel Amerikanen het vliegtuig pakken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
44 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
47 minuten geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
1 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
3 uur geleden