Panel VS adviseert goedkeuring coronavaccin Novavax
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een panel van de Amerikaanse toezichthouder FDA heeft aanbevolen het coronavaccin van biotechnoloog Novavax goed te keuren voor volwassenen. Als de FDA de aanbeveling van het panel opvolgt, wat het doorgaans binnen enkele dagen doet, wordt Novavax het vierde in de VS goedgekeurde coronavaccin, naast dat van Pfizer/BioNTech, Moderna en Johnson & Johnson (Janssen).
Mits het Covid-19-vaccin inderdaad wordt goedgekeurd, dan hoopt Novavax tegen eind juni "miljoenen doses" ervan naar zijn Amerikaanse magazijnen te verzenden, zei bestuurslid John Trizzino. Het bedrijf produceert de vaccins met zijn Indiase partner, de biotechnoloog Serum Institute of India.
De tweevoudige prik van Novavax is een zogeheten eiwitvaccin: een meer traditioneel type vaccin dat gebruik maakt van technologie die al tientallen jaren wordt gebruikt om ziekten zoals griep te bestrijden. Dat zou vooral de ongeveer 27 miljoen Amerikaanse volwassenen die nog moeten worden gevaccineerd, gerust moeten stellen. Zij zouden de succesvolle en populaire vaccins van Pfizer en Moderna niet aandurven omdat die werken met een stukje genetische code.
Die veronderstelling bleek in de EU, waar het Novavax-vaccin al goedgekeurd en verkrijgbaar is, niet uit te komen. Het alternatief voor de gangbaarste coronavaccins vindt er nauwelijks aftrek. Van de ongeveer 12,6 miljoen doses van het Novavax-vaccin die sinds eind december in de EU zijn verspreid, zijn slechts ongeveer 220.000 doses van de tweevoudige inenting toegediend.
Ook in Nederland is er nauwelijks animo voor het eiwitvaccin. Ons land kocht 840.000 doses van het vaccin in voor circa 15 miljoen euro. Halverwege april waren er nog geen duizend prikken gezet.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Volgens de Keniaanse regering zijn er in het land wervingsbureaus actief om namens Rusland inwoners te rekruteren voor de oorlog in Oekraïne. Zeker tweehonderd Kenianen zouden op dit moment voor Rusland vechten.
1 minuut geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.
3 uur geledenBELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
5 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
8 uur geleden