Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panel VS adviseert goedkeuring coronavaccin Novavax

Panel VS adviseert goedkeuring coronavaccin Novavax

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een panel van de Amerikaanse toezichthouder FDA heeft aanbevolen het coronavaccin van biotechnoloog Novavax goed te keuren voor volwassenen. Als de FDA de aanbeveling van het panel opvolgt, wat het doorgaans binnen enkele dagen doet, wordt Novavax het vierde in de VS goedgekeurde coronavaccin, naast dat van Pfizer/BioNTech, Moderna en Johnson & Johnson (Janssen).

Mits het Covid-19-vaccin inderdaad wordt goedgekeurd, dan hoopt Novavax tegen eind juni "miljoenen doses" ervan naar zijn Amerikaanse magazijnen te verzenden, zei bestuurslid John Trizzino. Het bedrijf produceert de vaccins met zijn Indiase partner, de biotechnoloog Serum Institute of India.

De tweevoudige prik van Novavax is een zogeheten eiwitvaccin: een meer traditioneel type vaccin dat gebruik maakt van technologie die al tientallen jaren wordt gebruikt om ziekten zoals griep te bestrijden. Dat zou vooral de ongeveer 27 miljoen Amerikaanse volwassenen die nog moeten worden gevaccineerd, gerust moeten stellen. Zij zouden de succesvolle en populaire vaccins van Pfizer en Moderna niet aandurven omdat die werken met een stukje genetische code.

Die veronderstelling bleek in de EU, waar het Novavax-vaccin al goedgekeurd en verkrijgbaar is, niet uit te komen. Het alternatief voor de gangbaarste coronavaccins vindt er nauwelijks aftrek. Van de ongeveer 12,6 miljoen doses van het Novavax-vaccin die sinds eind december in de EU zijn verspreid, zijn slechts ongeveer 220.000 doses van de tweevoudige inenting toegediend.

Ook in Nederland is er nauwelijks animo voor het eiwitvaccin. Ons land kocht 840.000 doses van het vaccin in voor circa 15 miljoen euro. Halverwege april waren er nog geen duizend prikken gezet.

Meer uit Buitenland

Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

1 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

2 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

3 uur geleden
Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

4 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

7 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

8 uur geleden