Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panel gezondheidsdienst VS wenst Omikron-bestendige boosterprik

Panel gezondheidsdienst VS wenst Omikron-bestendige boosterprik

WASHINGTON (ANP) - Een panel van medische experts uit de VS heeft dinsdag opgeroepen tot de ontwikkeling van een boosterprik die specifiek besmetting met de Omikron-variant van het coronavirus helpt voorkomen. Een dergelijke boosterprik zou dit najaar al beschikbaar moeten zijn vanwege de dan verwachte golf van nieuwe Omikron-besmettingen, aldus de door de Amerikaanse gezondheidsdienst FDA bijeengeroepen medici.

Het panel kwam tot de oproep na het beoordelen van relevante gegevens, zoals projecties over toekomstige golven en de eerste resultaten van vaccinmakers met Omikron-specifieke vaccins. Vaccinproducenten Pfizer en Moderna hebben eerder positieve gegevens bekendgemaakt over antilichamen die worden opgewekt door hun Omikron-specifieke vaccins. Beide bedrijven hebben dergelijke vaccins nog niet op grote schaal geproduceerd, maar zeiden dat ze binnen drie maanden over zouden kunnen gaan tot grootschalige productie.

Terwijl eerdere Covid-19-varianten zoals Alpha en Delta uiteindelijk verwaterden, hebben Omikron en zijn subvarianten gedurende 2022 dusdanig gedomineerd dat de variant de overgrote meerderheid van alle coronabesmettingen in de wereld veroorzaakt. Dit maakt het volgens het FDA-panel waarschijnlijk dat de toekomstige evolutie van het virus zal plaatsvinden langs de Omikron-tak van de Covid-19-stamboom.

Eerder deze maand adviseerde ook de Wereldgezondheidsorganisatie het gebruik van Omikron-boosters.

Meer uit Buitenland

Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

15 minuten geleden
Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

1 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

1 uur geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

4 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

10 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

11 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

11 uur geleden