Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panel gezondheidsdienst VS wenst Omikron-bestendige boosterprik

Panel gezondheidsdienst VS wenst Omikron-bestendige boosterprik

WASHINGTON (ANP) - Een panel van medische experts uit de VS heeft dinsdag opgeroepen tot de ontwikkeling van een boosterprik die specifiek besmetting met de Omikron-variant van het coronavirus helpt voorkomen. Een dergelijke boosterprik zou dit najaar al beschikbaar moeten zijn vanwege de dan verwachte golf van nieuwe Omikron-besmettingen, aldus de door de Amerikaanse gezondheidsdienst FDA bijeengeroepen medici.

Het panel kwam tot de oproep na het beoordelen van relevante gegevens, zoals projecties over toekomstige golven en de eerste resultaten van vaccinmakers met Omikron-specifieke vaccins. Vaccinproducenten Pfizer en Moderna hebben eerder positieve gegevens bekendgemaakt over antilichamen die worden opgewekt door hun Omikron-specifieke vaccins. Beide bedrijven hebben dergelijke vaccins nog niet op grote schaal geproduceerd, maar zeiden dat ze binnen drie maanden over zouden kunnen gaan tot grootschalige productie.

Terwijl eerdere Covid-19-varianten zoals Alpha en Delta uiteindelijk verwaterden, hebben Omikron en zijn subvarianten gedurende 2022 dusdanig gedomineerd dat de variant de overgrote meerderheid van alle coronabesmettingen in de wereld veroorzaakt. Dit maakt het volgens het FDA-panel waarschijnlijk dat de toekomstige evolutie van het virus zal plaatsvinden langs de Omikron-tak van de Covid-19-stamboom.

Eerder deze maand adviseerde ook de Wereldgezondheidsorganisatie het gebruik van Omikron-boosters.

Meer uit Buitenland

President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

26 minuten geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

30 minuten geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

1 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.

3 uur geleden
Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

4 uur geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.

4 uur geleden