Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pandora verkoopt ondanks winkelsluitingen veel meer sieraden

Pandora verkoopt ondanks winkelsluitingen veel meer sieraden

KOPENHAGEN (ANP) - Pandora heeft in het afgelopen kwartaal veel meer sieraden verkocht ondanks dat er winkels gesloten bleven wegens lockdownmaatregelen. In de Verenigde Staten profiteerde de grootste fabrikant van sieraden ter wereld naar eigen zeggen van de coronasteun die Amerikaanse huishoudens kregen. Het Deense bedrijf wist ook meer te verkopen rond de voor de sector belangrijke Moederdag.

De omzet van Pandora nam in het tweede kwartaal met 7 procent toe ten opzichte van 2019, het jaar voor de coronacrisis. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar steeg de verkoop met 62 procent. Toen waren er veel meer winkels gesloten wegens lockdownmaatregelen. Het afgelopen kwartaal bleef 15 procent van de winkels van Pandora dicht. Het bedrijf, dat ook vestigingen in Nederland heeft, verkocht veel meer juwelen via internet.

In de VS verdubbelde de verkoop ruim ten opzichte van vorig jaar. Maar ook in vergelijking met 2019 nam de omzet in dat land met 63 procent sterk toe.

Pandora, onder meer bekend van de bedelarmbanden, meldt dat de impact van de coronapandemie op de productie in het tweede kwartaal minimaal is geweest. De sieraden van het bedrijf worden alleen in Thailand gemaakt, waar het aantal besmettingen de afgelopen tijd wel is toegenomen. Pandora bouwt extra voorraden op zodat een mogelijke uitbraak in de productiefaciliteiten een minder grote impact zal hebben. Daarvoor zijn onder meer duizend nieuwe werknemers aangenomen.

Wereldwijd werken er zo'n 26.000 mensen voor Pandora, waarvan 11.400 in Thailand. De sieraden die het bedrijf maakt worden verkocht in ruim 6700 winkels in meer dan honderd landen.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

55 minuten geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

1 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

5 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

5 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

6 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

7 uur geleden