Pandora verkoopt ondanks winkelsluitingen veel meer sieraden
KOPENHAGEN (ANP) - Pandora heeft in het afgelopen kwartaal veel meer sieraden verkocht ondanks dat er winkels gesloten bleven wegens lockdownmaatregelen. In de Verenigde Staten profiteerde de grootste fabrikant van sieraden ter wereld naar eigen zeggen van de coronasteun die Amerikaanse huishoudens kregen. Het Deense bedrijf wist ook meer te verkopen rond de voor de sector belangrijke Moederdag.
De omzet van Pandora nam in het tweede kwartaal met 7 procent toe ten opzichte van 2019, het jaar voor de coronacrisis. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar steeg de verkoop met 62 procent. Toen waren er veel meer winkels gesloten wegens lockdownmaatregelen. Het afgelopen kwartaal bleef 15 procent van de winkels van Pandora dicht. Het bedrijf, dat ook vestigingen in Nederland heeft, verkocht veel meer juwelen via internet.
In de VS verdubbelde de verkoop ruim ten opzichte van vorig jaar. Maar ook in vergelijking met 2019 nam de omzet in dat land met 63 procent sterk toe.
Pandora, onder meer bekend van de bedelarmbanden, meldt dat de impact van de coronapandemie op de productie in het tweede kwartaal minimaal is geweest. De sieraden van het bedrijf worden alleen in Thailand gemaakt, waar het aantal besmettingen de afgelopen tijd wel is toegenomen. Pandora bouwt extra voorraden op zodat een mogelijke uitbraak in de productiefaciliteiten een minder grote impact zal hebben. Daarvoor zijn onder meer duizend nieuwe werknemers aangenomen.
Wereldwijd werken er zo'n 26.000 mensen voor Pandora, waarvan 11.400 in Thailand. De sieraden die het bedrijf maakt worden verkocht in ruim 6700 winkels in meer dan honderd landen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
16 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
19 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
19 uur geleden