Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pandora verkoopt ondanks winkelsluitingen veel meer sieraden

Pandora verkoopt ondanks winkelsluitingen veel meer sieraden

KOPENHAGEN (ANP) - Pandora heeft in het afgelopen kwartaal veel meer sieraden verkocht ondanks dat er winkels gesloten bleven wegens lockdownmaatregelen. In de Verenigde Staten profiteerde de grootste fabrikant van sieraden ter wereld naar eigen zeggen van de coronasteun die Amerikaanse huishoudens kregen. Het Deense bedrijf wist ook meer te verkopen rond de voor de sector belangrijke Moederdag.

De omzet van Pandora nam in het tweede kwartaal met 7 procent toe ten opzichte van 2019, het jaar voor de coronacrisis. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar steeg de verkoop met 62 procent. Toen waren er veel meer winkels gesloten wegens lockdownmaatregelen. Het afgelopen kwartaal bleef 15 procent van de winkels van Pandora dicht. Het bedrijf, dat ook vestigingen in Nederland heeft, verkocht veel meer juwelen via internet.

In de VS verdubbelde de verkoop ruim ten opzichte van vorig jaar. Maar ook in vergelijking met 2019 nam de omzet in dat land met 63 procent sterk toe.

Pandora, onder meer bekend van de bedelarmbanden, meldt dat de impact van de coronapandemie op de productie in het tweede kwartaal minimaal is geweest. De sieraden van het bedrijf worden alleen in Thailand gemaakt, waar het aantal besmettingen de afgelopen tijd wel is toegenomen. Pandora bouwt extra voorraden op zodat een mogelijke uitbraak in de productiefaciliteiten een minder grote impact zal hebben. Daarvoor zijn onder meer duizend nieuwe werknemers aangenomen.

Wereldwijd werken er zo'n 26.000 mensen voor Pandora, waarvan 11.400 in Thailand. De sieraden die het bedrijf maakt worden verkocht in ruim 6700 winkels in meer dan honderd landen.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

3 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

5 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

6 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

6 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

8 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

9 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

9 uur geleden