Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Panden makkelijker sluiten bij wapenvondst'

'Panden makkelijker sluiten bij wapenvondst'

DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters moeten woningen makkelijker kunnen sluiten als er wapens in of rond het pand zijn aangetroffen. Dat staat in een wetsvoorstel dat justitieminister Ferd Grapperhaus maandag publiceert.

Het wetsvoorstel gaat dan 'in consultatie’, zodat belanghebbenden input kunnen geven. Daarna zal het door de Tweede Kamer worden behandeld.

"Als in een voortuin van een woonwijk een handgranaat wordt gevonden, moet de burgemeester de woning kunnen sluiten, vooral om de openbare orde te bewaren", zegt Grapperhaus. Daar hebben burgemeesters nu te weinig mogelijkheden voor, vindt de minister.

Het wetsvoorstel past in een reeks wetten van de bewindsman in de strijd van het kabinet tegen de ondermijnende criminaliteit. Een eerdere wijziging van de zogenoemde Opiumwet maakt het voor burgemeesters makkelijker om panden te sluiten als ze gebruikt worden voor drugshandel of -productie. Door de Gemeentewet aan te passen, krijgen burgemeesters hier ook de mogelijkheid toe als een woning wordt beschoten of als er wapens worden aangetroffen bij de woning.

Meer uit Binnenland

In hoger beroep tot 27,5 jaar cel voor moord Peter R. de Vries

SCHIPHOL (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag in hoger beroep straffen tot 27,5 jaar cel opgelegd in de strafzaak over de moord op Peter R. de Vries. De hoogste straffen zijn voor Delano G. (26) en Kamil E. (39). Krystian M. (30) kreeg 26 jaar en een maand.

15 minuten geleden
Rijksmuseum komt met vestiging in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Rijksmuseum krijgt een vestiging in Eindhoven. Het nieuw te bouwen museum toont werken uit de wereldberoemde collectie en komt aan de Dommel, vlak bij het station. Dat maakte de gemeente Eindhoven donderdag bekend. Het plan is dat het over zes tot acht jaar de deuren opent. ASML is founding partner.

25 minuten geleden
Problemen Haringvlietbrug erger dan gedacht, vermoeiing in lassen

DEN HAAG (ANP) - De problemen met de verouderde Haringvlietbrug zijn erger dan gedacht. In de lassen van de ondersteuningsbalk onder een van de rijstroken zit vermoeiing, meldt demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat in een brief aan de Tweede Kamer. "Bij deze lassen kunnen kleine scheurtjes plotseling doorscheuren."

59 minuten geleden
NS-directeur Koolmees maakt zich zorgen over staat van spoor

UTRECHT (ANP) - De NS is bezorgd over de huidige staat en de toekomst van de spoorinfrastructuur. Zo reageert NS-directeur Wouter Koolmees op het bericht dat ProRail alleen nog maar noodzakelijk onderhoud kan doen en zich dus niet kan richten op de toekomstbestendigheid van het spoor. Dat komt omdat de spoorbeheerder kampt met een personeels- en geldtekort.

1 uur geleden
Vaker minimaal onderhoud aan spoor door geldgebrek ProRail

HAARLEM (ANP) - ProRail kan de komende jaren op steeds meer delen van het spoor alleen strikt noodzakelijk onderhoud plegen. Werkzaamheden om het spoor 'toekomstklaar' te maken, raken daarbij in de verdringing. Volgens de spoorbeheerder komt dat door tekorten aan geld en personeel.

2 uur geleden
Meer meldingen van kindermisbruik, vooral online

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van kindermisbruik is in vier jaar met 20 procent toegenomen. Dit blijkt uit cijfers van de Monitor seksueel geweld tegen kinderen 2020-2024. In die periode steeg het aantal meldingen geregistreerd door de politie van 3010 naar 3690 per jaar. Vooral het onlinemisbruik neemt toe, zoals grooming en het verspreiden van naaktbeelden.

5 uur geleden
Queer kinderen steeds minder veilig, waarschuwt kinderombudsman

DEN HAAG (ANP) - Kinderen die lhbtqia+ zijn, kunnen steeds minder vaak vrij en veilig opgroeien. Ze worden gepest, bedreigd en aangevallen, en ze voelen zich niet genoeg gesteund door leraren. Hun rechten staan steeds vaker onder druk, waarschuwt Kinderombudsman Margrite Kalverboer.

5 uur geleden