'Panden makkelijker sluiten bij wapenvondst'
DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters moeten woningen makkelijker kunnen sluiten als er wapens in of rond het pand zijn aangetroffen. Dat staat in een wetsvoorstel dat justitieminister Ferd Grapperhaus maandag publiceert.
Het wetsvoorstel gaat dan 'in consultatie’, zodat belanghebbenden input kunnen geven. Daarna zal het door de Tweede Kamer worden behandeld.
"Als in een voortuin van een woonwijk een handgranaat wordt gevonden, moet de burgemeester de woning kunnen sluiten, vooral om de openbare orde te bewaren", zegt Grapperhaus. Daar hebben burgemeesters nu te weinig mogelijkheden voor, vindt de minister.
Het wetsvoorstel past in een reeks wetten van de bewindsman in de strijd van het kabinet tegen de ondermijnende criminaliteit. Een eerdere wijziging van de zogenoemde Opiumwet maakt het voor burgemeesters makkelijker om panden te sluiten als ze gebruikt worden voor drugshandel of -productie. Door de Gemeentewet aan te passen, krijgen burgemeesters hier ook de mogelijkheid toe als een woning wordt beschoten of als er wapens worden aangetroffen bij de woning.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.
2 uur geleden