'Panden makkelijker sluiten bij wapenvondst'
DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters moeten woningen makkelijker kunnen sluiten als er wapens in of rond het pand zijn aangetroffen. Dat staat in een wetsvoorstel dat justitieminister Ferd Grapperhaus maandag publiceert.
Het wetsvoorstel gaat dan 'in consultatie’, zodat belanghebbenden input kunnen geven. Daarna zal het door de Tweede Kamer worden behandeld.
"Als in een voortuin van een woonwijk een handgranaat wordt gevonden, moet de burgemeester de woning kunnen sluiten, vooral om de openbare orde te bewaren", zegt Grapperhaus. Daar hebben burgemeesters nu te weinig mogelijkheden voor, vindt de minister.
Het wetsvoorstel past in een reeks wetten van de bewindsman in de strijd van het kabinet tegen de ondermijnende criminaliteit. Een eerdere wijziging van de zogenoemde Opiumwet maakt het voor burgemeesters makkelijker om panden te sluiten als ze gebruikt worden voor drugshandel of -productie. Door de Gemeentewet aan te passen, krijgen burgemeesters hier ook de mogelijkheid toe als een woning wordt beschoten of als er wapens worden aangetroffen bij de woning.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie meldt nog een verdachte te hebben aangehouden in het onderzoek naar het geweld in Overasselt begin september. Het gaat om een 23-jarige Nederlander die op 9 september is aangehouden in België. Hij is inmiddels overgeleverd aan Nederland en zit vast.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een jaar na de rellen op het Malieveld in Den Haag is opnieuw een verdachte veroordeeld. De rechtbank in Den Haag legde een 25-jarige man tien maanden cel op, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man, die ten tijde van de rellen dakloos was, is schuldig bevonden aan openlijk geweld in vereniging. Volgens de rechtbank is hij verantwoordelijk voor het groepsgeweld als geheel.
3 uur geleden