Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panda’s Ouwehands hebben voor het eerst gepaard

Panda’s Ouwehands hebben voor het eerst gepaard

RHENEN (ANP) - De reuzenpanda’s in Ouwehands Dierenpark hebben voor het eerst met elkaar gepaard. Dat melden de verzorgers van de dieren die lang naar de gebeurtenis hebben uitgekeken. De komende weken wordt de urine van Wu Wen elke dag gecontroleerd om erachter te komen of de paring zaterdag 'succesvol’ is geweest, meldt Ouwehands maandag.

De panda's Wu Wen (vrouwtje) en Xing Ya (mannetje) zijn sinds 2017 in Nederland. In 2018 toonden de twee reuzenpanda’s voor het eerst belangstelling voor elkaar en hadden ze neus-aan-neus-contact, maar tot een paring kwam het toen niet omdat het vrouwtje nog te jong en te speels was. Een vrouwelijke reuzenpanda is maar een paar dagen per jaar vruchtbaar. Om niets aan het toeval over te laten werden de dieren de afgelopen jaren goed voorbereid op dit moment. Zo werd mannetje Xing Ya getraind om op zijn achterpoten te staan en kreeg hij geluidsopnames te horen van reuzenpanda-mannetjes in de paartijd. Ook werd plas van de dieren in elkaars verblijf verspreid.

De reuzenpanda is een bedreigde diersoort die alleen in China in het wild voorkomt. Volgens de laatste telling leven er nog 1864 exemplaren in het wild.

Meer uit Binnenland

Patiëntenfederatie: operatiestop UMCG is zwaar maar juist besluit

UTRECHT (ANP) - De beslissing van het Groningse ziekenhuis UMCG om voorlopig geen operaties aan aangeboren hartafwijkingen uit te voeren, is "een zwaar besluit met grote impact op patiënten in de regio", maar wel "het enige juiste besluit om te nemen". Dat laat de Patiëntenfederatie weten.

15 minuten geleden
Twee nieuwe wolvenroedels in provincie Drenthe

ASSEN (ANP) - Het aantal wolvenroedels in Nederland neemt toe. In Drenthe hebben zich twee nieuwe groepen wolven gevestigd, naast de twee roedels die al langer op Drents grondgebied rondlopen. In het midden en zuiden van de provincie zijn nieuwe leefgebieden ontstaan.

39 minuten geleden
CJO wil met kort geding optreden Bob Vylan in Nijmegen verbieden

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) wil met een kort geding het optreden van Bob Vylan maandagavond in Nijmegen verbieden. De Britse rap-punkgroep treedt op in poppodium Doornroosje Nijmegen. Het CJO wil niet dat de groep optreedt wegens eerdere uitlatingen die Vylan deed. Zo riep hij tijdens zijn optreden in Paradiso zaterdagavond "dood aan de IDF". Soortgelijke uitlatingen deed hij eerder ook op het Britse muziekfestival Glastonbury.

1 uur geleden
Opnieuw jonge man aangehouden voor wapenbezit in Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Een 18-jarige man is zondagavond bij een preventieve controle in Heemskerk aangehouden voor wapenbezit, meldt de politie maandag. Hij had een balletjespistool bij zich. Volgens de politie kunnen ook neppistolen als bedreigend worden gezien, "zeker wanneer ze niet van echt te onderscheiden zijn".

1 uur geleden
UMCG staakt operaties aan hartafwijkingen om sociale veiligheid

GRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking worden daar in Groningen voorlopig niet aan geopereerd. Het universitaire ziekenhuis UMCG staakt tijdelijk de geplande operaties. Dat duurt uiterlijk tot het einde van het jaar. Patiënten kunnen voorlopig terecht in Utrecht, Leiden, Amsterdam en Rotterdam.

1 uur geleden
Leerlingen verschijnen weer bij scholen in Heemskerk en Beverwijk

BEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk gaan maandagochtend de scholen weer open na de onrust van vorige week. Bij het Castor College in Beverwijk, waar ook Fourteens zit, kwamen tegen 08.30 uur de eerste leerlingen aan. Ook bij het SKILLS vmbo en Dalí College in Heemskerk komen de eerste leerlingen aan, ziet een verslaggever van het ANP.

3 uur geleden
Verdachte opgepakt voor mishandeling bij conflict jeugdgroepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een verdachte is opgepakt voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie meldt maandagochtend dat zondagavond opnieuw iemand is aangehouden. Eerder werd al een 20-jarige man aangehouden voor opruiing en twee jongeren voor wapenbezit.

5 uur geleden