Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pand en terras actievoerende cafébaas in Breda besmeurd

Pand en terras actievoerende cafébaas in Breda besmeurd

BREDA (ANP) - De gevel en het terras van het Bredase café Boerke Verschuren van Johan de Vos zijn besmeurd met ketchup. Ook zijn posters met de tekst "Johan de V en Paul D. Opengaan = bloed aan je handen. Opruiing is bij wet verboden" aangebracht. De Vos, woordvoerder van ondernemers van tientallen regionale afdelingen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) die dinsdagmiddag hun terrassen openen, spreekt van een "treurige actie".

Wie verantwoordelijk is, is onbekend. "Toen ik vanmorgen bij mijn zaak aankwam, trof ik het zo aan. Het is treurig dat we op zo'n erg punt zijn gekomen dat dit gebeurt", aldus De Vos. Hij zegt zich niet van de wijs te laten brengen door de actie en vanmiddag om 12.05 uur zijn terras gewoon te openen. "Dit betekent helemaal niets. Het is zonde van de ketchup, die had ik liever gebruikt voor een tosti."

Verschillende afdelingen van KHN riepen hun leden eerder op om op 2 maart de terrassen tegen de regels in weer open te gooien. Ze vinden de horeca-lockdown onzinnig voor de buitenruimtes. Reden hun terras opgepoetst en wel buiten te zetten. Veel terraseigenaren verzonnen er een opvallende actie bij om zoveel mogelijk aandacht te trekken.

De Vos liet maandag weten dat het om een ludieke actie gaat en het niet de bedoeling is dat er ook geserveerd zou worden. De Bredase burgemeester Paul Depla en andere burgemeesters elders in het land zeiden maandag te zullen handhaven als mensen worden voorzien van een drankje of hapje op een terras. "Ik ga toch mensen bedienen. We zullen zien hoe lang het gaat duren voordat er wordt ingegrepen." Hij riskeert daarmee een coronaboete van 4000 euro en andere mogelijke maatregelen van het gemeentebestuur.

Meer uit Binnenland

ProRail ziet rapport over spoor als 'stevige waarschuwing'

UTRECHT (ANP) - ProRail-topman John Voppen noemt het rapport waaruit blijkt dat het Nederlandse spoor kwetsbaar is voor sabotage en cyberaanvallen "een stevige waarschuwing". Volgens hem is het spoor "strategisch ontzettend belangrijk" en moet worden ingezet op het vergroten van de weerbaarheid ervan.

45 minuten geleden
Verdachte in zaak dood broer zangeres S10: ik ben onschuldig

HAARLEM (ANP) - De 30-jarige Richie F. uit Hoorn ontkent dat hij betrokken was bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10. "Ik heb niets te maken met de gijzeling en niets te maken met zijn dood. Ik ben onschuldig", zei F. maandag in de rechtbank in Haarlem.

1 uur geleden
Nog zes mensen vast na anti-immigratieprotest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Zes mensen zitten nog vast na het anti-immigratieprotest en een tegendemonstratie in Amsterdam van zondag. Zij worden verdacht van belediging en groepsdiscriminatie, meldt een woordvoerder van de politie. De politie onderzoekt nog of ze deelnamen aan het anti-immigratieprotest of het tegenprotest. In totaal werden 29 mensen aangehouden.

4 uur geleden
OM: aantal uitleveringen van criminelen uit Dubai neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Sinds het uitleveringsverdrag van Nederland met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) in augustus 2023 in werking is getreden, heeft Dubai elf Nederlandse criminelen uitgeleverd. Drie daarvan werden uitgeleverd in 2024, dit jaar gaat het tot nu toe om acht mensen. "We denken dat dat geen piek is, maar dat dit de trend gaat zijn", zei officier van justitie Ferry van Veghel tegen NPO Radio 1.

6 uur geleden
Ontvoerde vrouw uit Hoofddorp terecht

HOOFDDORP (ANP) - De vrouw uit Hoofddorp die woensdag werd ontvoerd, is terecht. Zij meldde zich zondagavond bij haar woning. De politie laat weten dat de vrouw in goede gezondheid is aangetroffen.

14 uur geleden
Een van de twee neergestoken personen in Leeuwarden overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de twee mensen die zondagmiddag in Leeuwarden waren neergestoken, is aan de verwondingen overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van de regionale zender Omrop Fryslân. Over de identiteit van het slachtoffer doet de politie nog geen mededelingen. De aanleiding voor het fatale incident is ook nog niet bekend.

16 uur geleden
Demonstratie op Amsterdams Beursplein, vlakbij locatie RTL-debat

AMSTERDAM (ANP) - Op het Beursplein in Amsterdam, vlakbij de locatie waar het RTL-lijsttrekkersdebat plaatsvindt, is een demonstratie aan de gang. Daaraan doen zo'n twintig mensen mee, zegt een woordvoerder van de politie.

16 uur geleden