Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pand Eindhoven brandt uit, onduidelijk of er mensen binnen zijn

Pand Eindhoven brandt uit, onduidelijk of er mensen binnen zijn

EINDHOVEN (ANP) - De brandweer is een leegstaand pand aan de Lichtstraat in het centrum van Eindhoven, waar zaterdagavond een grote brand uitbrak, aan het slopen. Zo proberen de brandweermensen beter bij de vuurhaard te komen. Volgens een woordvoerder lijkt de brand onder controle, "maar we zijn er beducht op dat het vuur tijdens de sloopwerkzaamheden weer oplaait." De brandweer verwacht nog tot zondagmorgen bezig te zijn met nablussen.

Het vuur woedt in een pand dat volgens de brandweer vaak gebruikt wordt door dakloze mensen. Of er nog mensen binnen waren weet de brandweer niet zeker, maar als dat zo is, "dan is hun overlevingskans klein tot nihil", aldus een woordvoerder eerder.

Een deel van het dak van het gebouw is al ingestort en de brandweer verwacht dat het pand "geheel verloren gaat". Het was even mogelijk voor brandweerlieden om naar binnen te gaan, toen zijn geen mensen gezien. Maar al snel werd het te gevaarlijk binnen en moest het vuur vanaf buiten bestreden worden.

NL-Alert

Het pand staat in een druk stuk van de stad, met veel woningen in de directe omgeving, zo legt de woordvoerder uit. Bij de brand komt veel rook vrij. Er is een NL-Alert verzonden. Wie last heeft van de rook moet naar binnen gaan of het gebied verlaten, aldus de brandweer verder nog. Rond 23.30 uur is de rookontwikkeling volgens de brandweer al flink afgenomen.

Omroep Brabant meldt dat terrassen bij horecagelegenheden in de buurt zijn ontruimd. Nieuwsgierigen worden door politie en handhavers weggestuurd en de brandweer roept mensen op niet naar de brand te komen. Er zijn ruim honderd brandweerlieden ingezet.

Meer uit Binnenland

WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

46 minuten geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

3 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

3 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

3 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

3 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

7 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

7 uur geleden