
Panasonic verkoopt belang in accupartner Tesla voor miljarden
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse technologie- en elektronicaconcern Panasonic heeft zijn volledige belang in autofabrikant Tesla verkocht. De verkoop van de aandelen leverde omgerekend ruim 3 miljard euro op. Panasonic en Tesla werken nauw samen aan accu's voor de elektrische auto's van het Amerikaanse merk.
Dat Panasonic nu volledig uit Tesla stapt, verandert volgens een woordvoerster niets aan die samenwerking. Het bedrijf kan dankzij de opbrengst van het belang, dat in één jaar tijd het vijfvoudige waard is geworden, investeren in zijn eigen groei. Volgens de Japanse zakenkrant Nikkei wil Panasonic met de miljarden vooral de overnamen van Blue Yonder, een bedrijf in kunstmatige intelligentie, financieren.
De onlangs aangetreden topman van Panasonic, Yuki Kusumo, wil het concern veel efficiënter laten werken. De technologie en sensoren van Blue Yonder kunnen daarbij helpen, door productieprocessen in fabrieken te verbeteren.
Tesla rekent Panasonic tot zijn oudste leveranciers van accu's. De twee bedrijven hebben samen miljarden dollars geïnvesteerd in een grote accufabriek in Nevada. Die relatie kwam soms onder spanning te staan door openlijke klachten van Tesla-topman Elon Musk over het productietempo van Panasonic.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt in ieder geval tot 1 juli niet op de Israëlische stad Tel Aviv. Dat besluit is genomen na aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. De luchtvaartmaatschappij schortte eerder ook al vluchten op door spanningen in de regio.
33 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische luchtvaartmaatschappijen El Al, Israir en Arkia verplaatsen hun vliegtuigen uit Israël. Dat melden de airlines enkele uren nadat Israël aanvallen op Iran had uitgevoerd.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft de vakbonden met een verbeterd loonbod uitgenodigd terug te keren naar de onderhandelingstafel. Vrijdag staken medewerkers voor de derde keer in een week uit onvrede over de cao-voorstellen van het spoorbedrijf tot nu toe.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn vrijdag gestegen tot het hoogste niveau sinds eind mei. Gas werd duurder door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten, na de Israëlische aanval op Iran. De prijs op de toonaangevende Europese gasbeurs in Amsterdam voor levering in juli stond bijna 3 procent hoger op 37,20 euro per megawattuur. Dat is de grootste prijsstijging in vijf weken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meubelmakers en interieurbouwers in het hele land leggen 24 juni het werk neer, meldt FNV. De staking volgt op vijf regionale werkonderbrekingen uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao. De details van de staking worden volgende week bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag flink omlaag na de Israëlische aanval op Iran. Israël voerde in de nacht van donderdag op vrijdag tientallen preventieve aanvallen uit op militaire en nucleaire doelen in Iran. De aanval voedt de angst voor een breder conflict in de regio.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt vrijdag de enige vlucht die gepland stond van Schiphol naar Tel Aviv, na de aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. Het luchtruim van Israël is als gevolg hiervan gesloten.
3 uur geleden