Panasonic bouwt nieuwe accufabriek in Kansas
TOPEKA (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Panasonic gaat zijn batterijproductie flink opvoeren met een nieuwe fabriek in de Amerikaanse staat Kansas. Daarmee hoopt het bedrijf aan de groeiende vraag van Tesla en andere producenten van elektrische auto's te kunnen voldoen.
De nieuwe fabriek gaat ongeveer 4 miljard dollar kosten en levert zo'n 4000 banen op, maakte Panasonic bekend. "Door de toename van het aantal elektrische auto's op de markt is het van cruciaal belang om de batterijproductie in de Verenigde Staten uit te breiden om aan de vraag te voldoen", zegt Kazuo Tadanobu, directeur bij Panasonic Energy in een verklaring.
Een nieuwe locatie in Kansas heeft voor Panasonic als voordeel dat het relatief dichtbij de nieuwe fabriek ligt die Tesla onlangs in Austin (Texas) opende. De elektronicagigant beschouwt accu's als een van de belangrijkste pijlers voor toekomstige groei.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
6 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
10 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende stijging van de olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Zo kostte Brent, de olie uit het Midden-Oosten en Europa, voor het eerst sinds juli weer meer dan 100 dollar per vat. De gasprijs steeg tot het hoogste niveau in jaren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dezelfde regels voor innovatieve bedrijven in de EU zullen hen helpen verder door te groeien, zo staat in een wetgevingsvoorstel van de Europese Commissie. Nu is regelgeving rondom bijvoorbeeld investeringen in start-ups nog te versplinterd en anders in elke lidstaat. Brussel wil bepaalde regels gelijktrekken voor alle lidstaten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft de selectiecriteria om mogelijke fouten bij WIA-uitkeringen te onderzoeken verruimd. Door de aanpassing krijgen 13.000 mensen die al gehoord hadden dat hun uitkering niet gecontroleerd hoefde te worden, nu alsnog een handmatige controle. Deze mensen worden in oktober geïnformeerd.
3 uur geleden