Panasonic bouwt nieuwe accufabriek in Kansas
TOPEKA (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Panasonic gaat zijn batterijproductie flink opvoeren met een nieuwe fabriek in de Amerikaanse staat Kansas. Daarmee hoopt het bedrijf aan de groeiende vraag van Tesla en andere producenten van elektrische auto's te kunnen voldoen.
De nieuwe fabriek gaat ongeveer 4 miljard dollar kosten en levert zo'n 4000 banen op, maakte Panasonic bekend. "Door de toename van het aantal elektrische auto's op de markt is het van cruciaal belang om de batterijproductie in de Verenigde Staten uit te breiden om aan de vraag te voldoen", zegt Kazuo Tadanobu, directeur bij Panasonic Energy in een verklaring.
Een nieuwe locatie in Kansas heeft voor Panasonic als voordeel dat het relatief dichtbij de nieuwe fabriek ligt die Tesla onlangs in Austin (Texas) opende. De elektronicagigant beschouwt accu's als een van de belangrijkste pijlers voor toekomstige groei.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
9 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
30 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.
58 minuten geledenCHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.
2 uur geleden