Pan-Amerikaanse gezondheidsorganisatie bezorgd over Amazone
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Pan-Amerikaanse gezondheidsorganisatie (PAHO) maakt zich zorgen over de uitbraak van het coronavirus in de Amazone. In het grensgebied tussen Peru, Brazilië en Colombia zijn veel besmettingen vastgesteld onder de inheemse bevolking.
De PAHO is de Amerikaanse tak van de WHO en overziet grote gezondheidsprojecten, zoals de strijd tegen het coronavirus, in dat gebied.
Voorzitter Carissa Etienne zegt dat de inheemse bevolking in het Amazonegebied uiterst kwetsbaar is voor het longvirus. Ze vindt dat er meer maatregelen moeten worden genomen om deze mensen te beschermen.
Etienne ziet ook dat het aantal nieuwe besmettingen In Noord- en Zuid-Amerika hoog blijft, terwijl in andere werelddelen het aantal nieuwe besmettingen daalt. Ze hoopt dat de Verenigde Staten en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) blijven samenwerken om het virus in de regio te stoppen.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.
2 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geleden