Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse tiener doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever

Palestijnse tiener doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een Palestijnse tiener is om het leven gekomen tijdens onlusten op de Westelijke Jordaanoever. Het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid zegt dat de 15-jarige Zaid Qaysia is doodgeschoten door Israëlische troepen. Vier andere Palestijnen raakten gewond.

De tiener verloor het leven toen Israëlische troepen een inval deden in een vluchtelingenkamp bij de stad Hebron. Het Israëlische leger meldt dat militairen daar arrestaties kwamen verrichten. Daarop zouden "gewelddadige rellen" zijn uitgebroken waarbij ook een militair lichtgewond raakte.

Het is de tweede keer in twee dagen dat een dode valt in het gebied. Een Israëlische militair kwam dinsdag om het leven toen een steen naar hem werd gegooid.

De onlusten vallen samen met een bezoek van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo. Hij arriveerde woensdagochtend in Israël, waar hij onder meer zal overleggen met premier Benjamin Netanyahu en diens nieuwe coalitiepartner Benny Gantz. Er wordt vermoedelijk ook gesproken over de mogelijke annexatie van delen van de Westelijke Jordaanoever door Israël.

Meer uit Buitenland

Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

43 minuten geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

2 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

4 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

5 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

6 uur geleden
Groep militairen claimt staatsgreep te hebben gepleegd in Benin

COTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.

7 uur geleden
Gevaar bosbranden zuidoosten Australië afgenomen

SYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.

8 uur geleden