
Palestijnse Rode Halve Maan meldt mishandeling door leger Israël
GAZA-STAD (ANP) - De Palestijnse Rode Halve Maan (PRCS) meldt dat Palestijnse paramedici zijn mishandeld door Israëlische militairen. Dat zou zijn gebeurd na een inval vorige week in een ambulancecentrum in het noorden van de Gazastrook.
"We werden allemaal vernederd. We werden allemaal geslagen op gevoelige plekken en op ons hoofd en op onze rug", aldus een PRCS-medewerker in een video. "De Israëlische bezettingstroepen kwamen binnen met hun legertanks en bulldozerden de ambulances en de ingang van het gebouw. De ambulancevoertuigen zijn allemaal compleet vernield."
De medewerker zegt dat hij naar buiten moest komen, zich moest uitkleden en daarna werd verhoord over het aantal aanwezigen. De Palestijnse paramedici zouden urenlang zijn vastgebonden. Een collega heeft waarschijnlijk een huidtransplantatie nodig door de brandwonden die hij aan zijn benen opliep.
PRCS meldt dat de Israëlische strijdkrachten acht medewerkers van de hulporganisatie vasthouden. Zij waren tijdens de inval in het ambulancegebouw.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
1 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.
11 uur geleden