Palestijnse rivalen Fatah en Hamas akkoord over bestuur Gaza
CAÏRO (ANP/AFP) - De Palestijnse bewegingen Fatah en Hamas hebben in Caïro afgesproken dat Gaza na de oorlog moet worden herbouwd en bestuurd onder toezicht van een partijloos comité. Het zou moeten bestaan uit tien tot vijftien mensen die geen banden hebben met Fatah of Hamas. De twee bewegingen zijn bittere politieke tegenstanders.
De nationalistische Fatah heeft sociaaldemocratische en geen religieuze uitgangspunten en domineert de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO. President Mahmoud Abbas is van Fatah.
De in 1987 opgerichte beweging Hamas is een radicale streng islamitische nationalistische beweging. De beweging komt uit de Gazastrook en greep daar de macht in 2007. Dat was na Palestijnse verkiezingen in 2006 die Hamas won.
De twee onderhandelen momenteel onder leiding van Egyptische functionarissen over de toekomst van onder meer de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
4 minuten geledenNUUK (ANP) - In Groenland is een vliegtuig met extra militairen uit Denemarken aangekomen, meldden de Deense zenders TV2 en DR. Het is niet duidelijk om hoeveel militairen het gaat, maar het leger had het eerder over een "substantiële bijdrage". Ook de Deense legerleider Peter Boysen is volgens DR naar Nuuk afgereisd.
14 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.
1 uur geledenSHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.
1 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.
1 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.
1 uur geleden