Palestijnse rivalen Fatah en Hamas akkoord over bestuur Gaza
CAÏRO (ANP/AFP) - De Palestijnse bewegingen Fatah en Hamas hebben in Caïro afgesproken dat Gaza na de oorlog moet worden herbouwd en bestuurd onder toezicht van een partijloos comité. Het zou moeten bestaan uit tien tot vijftien mensen die geen banden hebben met Fatah of Hamas. De twee bewegingen zijn bittere politieke tegenstanders.
De nationalistische Fatah heeft sociaaldemocratische en geen religieuze uitgangspunten en domineert de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO. President Mahmoud Abbas is van Fatah.
De in 1987 opgerichte beweging Hamas is een radicale streng islamitische nationalistische beweging. De beweging komt uit de Gazastrook en greep daar de macht in 2007. Dat was na Palestijnse verkiezingen in 2006 die Hamas won.
De twee onderhandelen momenteel onder leiding van Egyptische functionarissen over de toekomst van onder meer de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
51 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
9 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden