Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse president roept op tot einde 'genocidale oorlog'

Palestijnse president roept op tot einde 'genocidale oorlog'

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft op een conferentie van Arabische en islamitische landen in Riyad opgeroepen "een einde te maken aan de ongekend genocidale oorlog" tegen het Palestijnse volk. Hij vroeg daarbij de Verenigde Staten om druk uit oefenen op Israël om de aanvallen te staken. Die zijn volgens Abbas niet alleen gericht op de Palestijnen in de geïsoleerde Gazastrook, maar ook dagelijks op Palestijnen in de Westelijke Jordaanoever en in Oost-Jeruzalem.

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft op de conferentie beklemtoond dat Oost-Jeruzalem "een rode lijn" is voor de islamitische wereld. Hij wil een internationale conferentie om een einde te maken aan het conflict. Zijn Egyptische ambtgenoot Abdel Fattah al-Sisi eist een onmiddellijk en onvoorwaardelijk staakt-het-vuren in de Gazastrook. De Qatarese emir Tamim bin Hamad al-Thani, die probeert te bemiddelen tussen de beweging Hamas en Israël, sprak de hoop uit dat er spoedig een humanitair bestand komt.

Arabisch Oost-Jeruzalem was tot de bezetting door Israël in 1967 onder Jordaans bestuur. Volgens vredesplannen van onder meer de Verenigde Naties zou Israël Oost-Jeruzalem net als alle andere gebieden die sinds 1967 zijn bezet, moeten teruggeven aan de Palestijnen. Oost-Jeruzalem zou dan de hoofdstad van een Palestijnse staat moeten worden. Israël heeft het echter geannexeerd en weigert in te gaan op voorstellen tot terugtrekking uit deze bezette gebieden. Het land wordt daarbij doorgaans door Washington gesteund.

De Arabische Liga en de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC) houden in Saudi-Arabië een gezamenlijk overleg over de situatie in de Gazastrook. In de hoofdstad Riyad zouden aanvankelijk twee verschillende spoedbijeenkomsten plaatsvinden, maar die zijn volgens Saudi-Arabië samengevoegd in een reactie op de "ongekende omstandigheden" in Gaza.

Meer uit Buitenland

Israël eist dat voetbalsupporters toch naar Alkmaar mogen

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft verontwaardigd gereageerd op het weren van supporters van de Israëlische voetbalclub Hapoel Beër Sjeva in Alkmaar. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dringt aan op het terugdraaien van dat besluit, schrijft nieuwssite The Times of Israel.

22 minuten geleden
Burnham: incident RAF Fairford vrijwel zeker aangestuurd door IRG

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham stelt dat de verdachte situatie op de luchtmachtbasis RAF Fairford "hoogstwaarschijnlijk" is gecoördineerd in Iran. Het incident is "vrijwel zeker" aangestuurd door de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), aldus de premier in het parlement.

50 minuten geleden
Top tussen EU en Verenigd Koninkrijk op 20 november

BRUSSEL (ANP) - Een top tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk zal plaatsvinden op 20 november in Brussel. De top stond eerder gepland in de zomer, maar ging niet door omdat destijds premier Keir Starmer aftrad.

55 minuten geleden
EU-ministers: klimaattop moet keerpunt zijn voor Parijs-akkoord

LUXEMBURG (ANP) - De EU wil dat de VN-klimaattop van volgende maand een keerpunt moet worden voor de uitvoering van het klimaatakkoord van Parijs. Over die inzet zijn de EU-ministers die gaan over klimaat het maandag eens geworden in Luxemburg.

1 uur geleden
Zelensky: steeds duidelijker dat Rusland geen energiebestand wil

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat "steeds duidelijker wordt dat Rusland niet bereid is in te stemmen met een door de Verenigde Staten voorgesteld energiebestand" en dat het buurland wil doorgaan met zijn aanvallen op Oekraïne. Hij verklaart dat Moskou maandag zes energievoorzieningen in Oekraïne heeft aangevallen en dat er 33 gewonden zijn gevallen.

1 uur geleden
Inval in woning Amerikaans parlementslid Ilhan ⁠Omar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten hebben maandagochtend vroeg een inval gedaan in een woning van het Democratische parlementslid Ilhan ⁠Omar. Bronnen zeggen tegen nieuwszender Fox News dat er een strafrechtelijk onderzoek loopt naar mogelijke fraude rond de immigratiepapieren van de in Somalië geboren politica. Die zouden in haar jeugd zijn ingevuld door haar vader.

1 uur geleden
NYT: Musk is grootste midtermdonateur met 276 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk heeft sinds juli meer dan 276 miljoen dollar (247 miljoen euro) gedoneerd aan Republikeinse groepen en zijn super-PAC, meldt The New York Times. Hiermee is Musk voor zover bekend de grootste donateur in de context van de aankomende Amerikaanse tussentijdse verkiezingen.

1 uur geleden