Palestijnse president roept op tot einde 'genocidale oorlog'
RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft op een conferentie van Arabische en islamitische landen in Riyad opgeroepen "een einde te maken aan de ongekend genocidale oorlog" tegen het Palestijnse volk. Hij vroeg daarbij de Verenigde Staten om druk uit oefenen op Israël om de aanvallen te staken. Die zijn volgens Abbas niet alleen gericht op de Palestijnen in de geïsoleerde Gazastrook, maar ook dagelijks op Palestijnen in de Westelijke Jordaanoever en in Oost-Jeruzalem.
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft op de conferentie beklemtoond dat Oost-Jeruzalem "een rode lijn" is voor de islamitische wereld. Hij wil een internationale conferentie om een einde te maken aan het conflict. Zijn Egyptische ambtgenoot Abdel Fattah al-Sisi eist een onmiddellijk en onvoorwaardelijk staakt-het-vuren in de Gazastrook. De Qatarese emir Tamim bin Hamad al-Thani, die probeert te bemiddelen tussen de beweging Hamas en Israël, sprak de hoop uit dat er spoedig een humanitair bestand komt.
Arabisch Oost-Jeruzalem was tot de bezetting door Israël in 1967 onder Jordaans bestuur. Volgens vredesplannen van onder meer de Verenigde Naties zou Israël Oost-Jeruzalem net als alle andere gebieden die sinds 1967 zijn bezet, moeten teruggeven aan de Palestijnen. Oost-Jeruzalem zou dan de hoofdstad van een Palestijnse staat moeten worden. Israël heeft het echter geannexeerd en weigert in te gaan op voorstellen tot terugtrekking uit deze bezette gebieden. Het land wordt daarbij doorgaans door Washington gesteund.
De Arabische Liga en de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC) houden in Saudi-Arabië een gezamenlijk overleg over de situatie in de Gazastrook. In de hoofdstad Riyad zouden aanvankelijk twee verschillende spoedbijeenkomsten plaatsvinden, maar die zijn volgens Saudi-Arabië samengevoegd in een reactie op de "ongekende omstandigheden" in Gaza.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
2 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
3 uur geleden