Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse president noemt moord op Hamas-leider 'laffe daad'

Palestijnse president noemt moord op Hamas-leider 'laffe daad'

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de moord op de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, omschreven als "een laffe daad". Abbas zegt dat de dood van de leider "een serieuze escalatie" is in de strijd tussen Israël en Hamas.

Volgens Hamas zit Israël achter de aanval op Haniyeh in Teheran in de nacht van dinsdag op woensdag. Israël heeft de aanval nog niet opgeëist.

Haniyeh drong er bij het Palestijnse volk en de strijdkrachten op aan "zich te verenigen, geduldig te blijven en standvastig te zijn tegen de Israëlische bezetting", zegt Abbas.

Abbas is de leider van Fatah, de partij die de Westelijke Jordaanoever bestuurt. Hamas bestuurt de Gazastrook sinds het er in 2006 de verkiezingen won, waarna een conflict uitbrak tussen Hamas en Fatah.

Er vonden sindsdien wel toenaderingspogingen plaats tussen de twee partijen, en Abbas en Haniyeh hadden de afgelopen jaren ook enkele ontmoetingen.

Meer uit Buitenland

Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. De autoriteiten in Japan zeggen dat vermoedelijk een ballistische raket is afgevuurd.

43 minuten geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

2 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

5 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

7 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

8 uur geleden
Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

11 uur geleden
Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

13 uur geleden