Palestijnse president noemt moord op Hamas-leider 'laffe daad'
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de moord op de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, omschreven als "een laffe daad". Abbas zegt dat de dood van de leider "een serieuze escalatie" is in de strijd tussen Israël en Hamas.
Volgens Hamas zit Israël achter de aanval op Haniyeh in Teheran in de nacht van dinsdag op woensdag. Israël heeft de aanval nog niet opgeëist.
Haniyeh drong er bij het Palestijnse volk en de strijdkrachten op aan "zich te verenigen, geduldig te blijven en standvastig te zijn tegen de Israëlische bezetting", zegt Abbas.
Abbas is de leider van Fatah, de partij die de Westelijke Jordaanoever bestuurt. Hamas bestuurt de Gazastrook sinds het er in 2006 de verkiezingen won, waarna een conflict uitbrak tussen Hamas en Fatah.
Er vonden sindsdien wel toenaderingspogingen plaats tussen de twee partijen, en Abbas en Haniyeh hadden de afgelopen jaren ook enkele ontmoetingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
24 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
6 uur geleden