Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse president Abbas wijst vervanger aan

Palestijnse president Abbas wijst vervanger aan

RAMALLAH (ANP/RTR) - De 89-jarige Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft een tijdelijke opvolger aangewezen voor het geval hij geen president meer kan zijn. Het gaat om de veertien jaar jongere Rawhi Fattouh die voorzitter is van de Palestijnse Nationale Raad of het parlement. Fattouh zou tijdelijk de rol van Abbas overnemen en er zouden dan binnen negentig dagen presidentsverkiezingen moeten worden gehouden.

Het is niet voor het eerst dat Fattouh als invaller voor de president dient. Hij werd in 2004 tijdelijk president, nadat de Palestijnse leider Yasser Arafat (1929-2004) was overleden. De presidentsverkiezingen die toen volgden werden gewonnen door Abbas. Hij werd voor vier jaar gekozen, maar is aangebleven als de president van de Palestijnse Autoriteit.

Abbas is erg impopulair en heeft gezondheidsproblemen. Hij zou onder druk staan van onder meer Israël en Saudi-Arabië om een opvolger te benoemen die geen lid is van de beweging Hamas. Hamas is een radicale streng islamitische nationalistische beweging. Fattouh is van de nationalistische beweging Fatah die door onder anderen Arafat werd opgericht en die geen religieus karakter heeft.

Meer uit Buitenland

Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

24 minuten geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

1 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

1 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

1 uur geleden
Paus roept jongeren in Uruguay op te trouwen en gezin te stichten

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.

4 uur geleden
Zeker 360 aanhoudingen bij protesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.

8 uur geleden
Trump zegt UFC-baas als nieuwe woordvoerder Witte Huis te willen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).

8 uur geleden