Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse president Abbas wijst vervanger aan

Palestijnse president Abbas wijst vervanger aan

RAMALLAH (ANP/RTR) - De 89-jarige Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft een tijdelijke opvolger aangewezen voor het geval hij geen president meer kan zijn. Het gaat om de veertien jaar jongere Rawhi Fattouh die voorzitter is van de Palestijnse Nationale Raad of het parlement. Fattouh zou tijdelijk de rol van Abbas overnemen en er zouden dan binnen negentig dagen presidentsverkiezingen moeten worden gehouden.

Het is niet voor het eerst dat Fattouh als invaller voor de president dient. Hij werd in 2004 tijdelijk president, nadat de Palestijnse leider Yasser Arafat (1929-2004) was overleden. De presidentsverkiezingen die toen volgden werden gewonnen door Abbas. Hij werd voor vier jaar gekozen, maar is aangebleven als de president van de Palestijnse Autoriteit.

Abbas is erg impopulair en heeft gezondheidsproblemen. Hij zou onder druk staan van onder meer Israël en Saudi-Arabië om een opvolger te benoemen die geen lid is van de beweging Hamas. Hamas is een radicale streng islamitische nationalistische beweging. Fattouh is van de nationalistische beweging Fatah die door onder anderen Arafat werd opgericht en die geen religieus karakter heeft.

Meer uit Buitenland

Proces tegen Weski onder grote belangstelling van start

ROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.

30 minuten geleden
Maleisische ambtenaren gaan thuiswerken vanwege brandstofprijzen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.

1 uur geleden
Crematie Surinaamse ex-president Santokhi dinsdag 7 april

PARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.

2 uur geleden
Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

4 uur geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

5 uur geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

5 uur geleden
NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

9 uur geleden