Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse premier: Westen geeft Israël toestemming te doden

Palestijnse premier: Westen geeft Israël toestemming te doden

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse premier Mohammed Shtayyeh beschuldigt westerse landen ervan Israël toestemming te geven om te doden in de oorlog tegen Hamas.

"Wat we uit de mond van de bezettingsleiders horen over de voorbereidingen voor een landinvasie betekent meer misdaden, wreedheden en gedwongen ontheemding", zei Shtayyeh aan het begin van een regeringsvergadering van de Palestijnse Autoriteit. "We veroordelen de verklaringen die een vrijbrief vormen om te doden en die Israël politieke dekking geven om massamoorden te plegen en Gaza verder te verwoesten."

Israël bombardeert Gaza sinds Hamasstrijders op 7 oktober Israël binnenvielen. Volgens Israël vielen door de aanvallen meer dan 1400 doden aan Israëlische zijde. Het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid in Gaza zei maandag dat meer dan 5000 mensen zijn gedood door de Israëlische tegenaanvallen op Gaza.

De Amerikaanse president Joe Biden, de Britse premier Rishi Sunak en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz brachten de afgelopen dagen een bezoek aan Israël. Zij en andere westerse leiders hebben meermaals gezegd dat Israël het recht heeft zichzelf te verdedigen. Demissionair premier Mark Rutte is maandag namens Nederland in Israël.

Meer uit Buitenland

President Colombia vraagt VS importheffingen op te schorten

BOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.

1 uur geleden
Meerdere doden in Indiana na stormen en overstromingen

INDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.

1 uur geleden
Ruim 2000 hectare verbrand in Belgisch natuurgebied Hoge Venen

SOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.

5 uur geleden
Dodental van kapseizen veerboot in Zimbabwe loopt op

KARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.

6 uur geleden
Iran: akkoord met Oman over Straat van Hormuz aanstaande

TEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Israël zegt Hezbollah-commandant te hebben gedood bij luchtaanval

TEL AVIV (ANP) - Bij de Israëlische luchtaanval in Ansar in Zuid-Libanon, waarbij zeven personen omkwamen, is ook een Hezbollah-commandant gedood. Dat zegt de Israëlische krijgsmacht IDF in een bericht op Telegram.

7 uur geleden
Evacuaties rond Belgisch natuurgebied Hoge Venen om natuurbrand

SOURBRODT (ANP/BELGA) - Zeventien straten in het Belgische gehucht Sourbrodt worden geëvacueerd vanwege een veenbrand in het natuurgebied de Hoge Venen. Ook in het nabijgelegen Bütgenbach worden volgens de gouverneur van de provincie Luik enkele straten geëvacueerd. De bewoners worden opgevangen in Malmedy.

8 uur geleden