Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse organisatie: Israëlische vlag op stadhuis is pijnlijk

Palestijnse organisatie: Israëlische vlag op stadhuis is pijnlijk

AMSTERDAM (ANP) - De Palestijnse belangenorganisatie Diensten- en Onderzoekscentrum Palestina (DocP) noemt de Israëlische vlaggen die gehesen zijn op stadhuizen in het hele land "pijnlijk". DocP is een van de organisatoren van de pro-Palestina-mars door het Amsterdamse centrum aankomende zondag. "We betreuren uiteraard alle doden en gewonden die er momenteel aan beide zijden vallen. Maar in de media en bij de regering ontbreekt zo vaak de context. De Palestijnen stellen al jaren dat er sprake is van een apartheidsstaat in Israël. En wij hijsen hier de Israëlische vlag op het Amsterdamse stadhuis. Dat is zo pijnlijk. Dat is zo partij kiezen", aldus Nicole Hollenberg, voorzitter van DocP.

Internationale mensenrechtenorganisaties, zoals Amnesty International en Human Rights Watch, hebben eerder onderschreven dat Israël zich schuldig maakt aan apartheid, het systeem waardoor een of meer raciale groepen systematisch onderdrukt worden. "De Nederlandse overheid gaat daar gewoon aan voorbij, bijna de hele internationale gemeenschap gaat daar aan voorbij. Politici buitelen nu over elkaar heen om het geweld te veroordelen en om wederom hun onvoorwaardelijke steun aan Israël te betuigen. Het is pijnlijk en verdrietig dat de hele internationale gemeenschap zo de steun uitspreekt voor een apartheidsstaat", aldus Hollenberg.

DocP bestaat sinds 2012 om de beweging Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS) in Nederland te ondersteunen. BDS is een in 2005 door Palestijnen opgerichte en geleide beweging die oproept tot een boycot van de Israëlische overheid en bedrijven. De boycotters stelt drie eisen: het einde van de bezetting van Palestijns gebied, gelijke rechten voor alle inwoners van Israël en erkenning van het recht op terugkeer van alle Palestijnse vluchtelingen. "Deze eisen zijn alle drie vervat in het internationaal recht. Bovendien zijn de eisen gericht aan de Israëlische overheid en stellen we niet het hele Joodse volk verantwoordelijk. Er is dan ook geen sprake van antisemitisme, terwijl we dat verwijt wel steeds om onze oren krijgen", zegt Hollenberg.

Hollenberg hoopt zondag op een "waardige demonstratie", waarbij de focus ligt op het internationale recht en de rol van de Nederlands overheid. "Wij willen aandacht voor een gebied zo groot als Texel, waar mensen nu als ratten in de val zitten en nergens heen kunnen. Op zondag staan wij samen voor Palestina. Voor een einde aan het geweld en de rechteloosheid, voor vrede en veiligheid."

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

6 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

8 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

9 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

9 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

10 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

11 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

11 uur geleden