Palestijnse missie looft sancties tegen Israëlische ministers
DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Den Haag verwelkomt sancties van de Nederlandse regering tegen Israël. Ammar Hijazi looft met name de verklaring tot persona non grata van de extremistische Israëlische ministers Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir. De regering deed dat in juli in navolging van enkele andere westerse landen. Dat de twee ons land niet in mogen, moet worden verwerkt in de administratie van de Schengenzone en dat is nu afgerond.
Hijazi is daar blij mee. Hij ziet uit naar meer sancties, zoals een verbod op de invoer van handelswaar uit Joodse kolonies in de door Israël bezette Palestijnse gebieden. Het kabinet wil dit regelen, maar het is nog niet bekend hoelang dat duurt.
Het toont volgens Hijazi dat Nederland is toegewijd aan "de gelijke en consequente toepassing van het internationaal recht" voor alle naties. Hijazi hoopt dat Nederland de staat Palestina erkent op een internationale conferentie bij de VN deze maand over Israël en Palestina.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.
54 minuten geledenHELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Openbaar Ministerie vervolgt twee 24-jarige mannen uit Londen na het incident bij luchtmachtbasis Fairford. Daar haalden de Verenigde Staten hun bommenwerpers weg nadat eind september een groep mannen was opgepakt die verdacht gedrag vertoonde in de omgeving.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.
3 uur geledenNYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.
4 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.
4 uur geleden