Palestijnse leider benoemt relatief neutrale figuur tot premier
RAMALLAH (ANP/AFP) - De president van de Palestijnse Autoriteit, Mahmoud Abbas, heeft de 69-jarige econoom Mohammad Mustafa als nieuwe premier van de regering van de autoriteit aangesteld. Mustafa was al enige tijd adviseur van de president.
Hij treedt aan terwijl de Palestijnse Autoriteit onder grote druk komt te staan om te hervormen. De beweging Hamas uit de Gazastrook wordt door veel Palestijnen gezien als de kracht die zich echt tegen de bezetting verzet. De politici in Ramallah, overwegend leden van de partij Fatah, wordt falen verweten. Mustafa is een partijloos lid van het bestuur van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO).
Hij volgt de afgelopen maand afgetreden Mohammad Shtayyeh op die net als de 88-jarige Abbas lid is van de partij Fatah. Mustafa heeft als econoom veel internationale ervaring en contacten. Hij werkte vijftien jaar in internationale organisaties, universiteiten, de Wereldbank en de regeringen van Koeweit en van Saudi-Arabië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
51 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
5 uur geleden