Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse Islamitische Jihad steunt Hamas' reactie op Gazaplan

Palestijnse Islamitische Jihad steunt Hamas' reactie op Gazaplan

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Palestijnse Islamitische Jihad (PIJ) staat ook achter de reactie van Hamas op het Amerikaanse twintigpuntenplan voor een mogelijk bestand in Gaza. De organisatie droeg bij aan de aanslag van 7 oktober 2023 die de aanleiding was voor de Israëlische aanvallen op de Gazastrook en geldt als bondgenoot van Hamas.

De reactie van Hamas op het voorstel "weerspiegelt het standpunt van de Palestijnse verzetsfacties en Islamitische Jihad heeft een verantwoordelijke rol gehad in de gesprekken die leidden tot dit besluit", staat in een verklaring van PIJ.

PIJ is net als Hamas door de Europese Unie aangemerkt als terroristische organisatie. De organisatie runt na Hamas de grootste gewapende groepering in de Gazastrook.

Hamas heeft gezegd de mensen vrij te willen laten die op 7 oktober 2023 werden gegijzeld in Israël. Over andere onderdelen van het twintigpuntenplan wil Hamas wel nog onderhandelen.

Meer uit Buitenland

Hamas-functionaris: Egypte organiseert Gazaconferentie

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Egypte organiseert volgens een hoge Hamas-functionaris een conferentie voor verschillende Palestijnse groeperingen om het te hebben over de toekomst van de Gazastrook als er een einde komt aan de oorlog. Volgens de anonieme functionaris gaat het om een "intra-Palestijnse dialoog over Palestijnse eenheid en de toekomst van Gaza, waaronder het bestuur van de Gazastrook".

1 uur geleden
Burgerbescherming meldt aanvallen op Gaza ondanks oproep Trump

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De burgerbescherming in Gaza zegt dat Israël in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw zware bombardementen heeft uitgevoerd. De Amerikaanse president Donald Trump had Israël opgeroepen om dat niet te doen, om zijn voorstel voor een bestand in Gaza de kans te geven. Israël waarschuwde zaterdagochtend dat Gaza-Stad nog steeds een gevechtszone is.

4 uur geleden
Japan krijgt mogelijk vrouwelijke premier na overwinning Takaichi

TOKYO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse minister van Binnenlandse Zaken Sanae Takaichi is verkozen tot de leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). De kans is daarmee groot dat zij de nieuwe premier wordt van Japan. Het zou voor het eerst zijn dat het land een vrouwelijke leider krijgt.

4 uur geleden
Vluchten op luchthaven München hervat na verstoring door drones

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de luchthaven van München is vanaf 07.00 uur geleidelijk hervat. Vrijdag werd het vliegverkeer voor de tweede avond op rij stilgelegd omdat er drones waren gezien bij een militair complex in de buurt. De problemen zullen de hele dag blijven duren, meldt Munich Airport op zijn website. Passagiers wordt aangeraden de website van hun luchtvaartmaatschappij te raadplegen.

4 uur geleden
Hervatting vliegverkeer op luchthaven München uitgesteld

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De hervatting van het vliegverkeer op de luchthaven van München is zaterdag uitgesteld, nadat er opnieuw meerdere drones zijn waargenomen in het luchtruim. Dat meldt het vliegveld in een bericht op zijn website. Hoe laat er weer vliegtuigen kunnen landen en opstijgen, vermeldt de luchthaven niet. Ze raadt alle passagiers aan hun vluchtstatus te controleren voordat ze naar het vliegveld gaan.

5 uur geleden
Rutte zoekt betere naam voor 'dronemuur'

HILVERSUM (ANP) - De 'dronemuur' waaraan Europa zegt te werken, wekt ten onrechte de indruk dat er geen onwelkome drone meer binnenkomt, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Er moet een realistischer benaming komen, zei Rutte in Nieuwsuur.

10 uur geleden
Trump: Israël moet stoppen met aanvallen Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël vrijdag opgeroepen onmiddellijk te stoppen met het bombarderen van Gaza. Ook stelt hij dat hij gelooft dat Hamas klaar is voor vrede. De opmerkingen van Trump volgen op het bericht dat Hamas akkoord zegt te zijn met de vrijlating van alle Israëlische gijzelaars, levend of dood, op basis van Trumps staakt-het-vurenplan.

11 uur geleden