Palestijnse hongerstaker overleden in Israëlische cel
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Khader Adnan, een bekende Palestijnse hongerstaker, is dinsdag in een Israëlische cel overleden. Hij had ruim 80 dagen niet gegeten. De Israëlische gevangenis waar hij vastzat meldt dat de 45-jarige "buiten bewustzijn" in zijn cel werd gevonden. Adnan, die een vooraanstaand lid was van de Palestijnse Islamitische Jihad, zat in de afgelopen decennia verschillende keren vast en ging meermaals in hongerstaking.
De Palestijnse Islamitische Jihad liet eerder weten dat Israël "een hoge prijs zou betalen" als Adnan in de gevangenis zou sterven. De Palestijn zat sinds februari vast op verdenking van deelname aan een terroristische organisatie.
Die genoemde hoge prijs lijkt een raketaanval te zijn vanuit de Gazastrook. Een journalist van persbureau AFP heeft de raketten gezien die werden afgevuurd. Volgens het Israëlische leger zijn er geen slachtoffers gevallen.
Eerdere hongerstakingen
The Jerusalem Post schrijft dat Adnan in totaal acht jaar in Israëlische gevangenissen doorbracht. Hij zat meerdere keren vast zonder dat er een aanklacht tegen hem lag. Door een Israëlische veiligheidsmaatregel om geweld te voorkomen belandde hij telkens toch in de cel.
Adnan ging volgens persbureau Reuters sinds 2004 vijf keer eerder in hongerstaking. In 2013 hield hij het 66 dagen uit zonder te eten. In 2015, toen Adnan ook vast zat, waarschuwde het Rode Kruis al eens dat hij op het randje van de dood was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.
23 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
1 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
2 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
3 uur geleden