Palestijnse hongerstaker overleden in Israëlische cel
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Khader Adnan, een bekende Palestijnse hongerstaker, is dinsdag in een Israëlische cel overleden. Hij had ruim 80 dagen niet gegeten. De Israëlische gevangenis waar hij vastzat meldt dat de 45-jarige "buiten bewustzijn" in zijn cel werd gevonden. Adnan, die een vooraanstaand lid was van de Palestijnse Islamitische Jihad, zat in de afgelopen decennia verschillende keren vast en ging meermaals in hongerstaking.
De Palestijnse Islamitische Jihad liet eerder weten dat Israël "een hoge prijs zou betalen" als Adnan in de gevangenis zou sterven. De Palestijn zat sinds februari vast op verdenking van deelname aan een terroristische organisatie.
Die genoemde hoge prijs lijkt een raketaanval te zijn vanuit de Gazastrook. Een journalist van persbureau AFP heeft de raketten gezien die werden afgevuurd. Volgens het Israëlische leger zijn er geen slachtoffers gevallen.
Eerdere hongerstakingen
The Jerusalem Post schrijft dat Adnan in totaal acht jaar in Israëlische gevangenissen doorbracht. Hij zat meerdere keren vast zonder dat er een aanklacht tegen hem lag. Door een Israëlische veiligheidsmaatregel om geweld te voorkomen belandde hij telkens toch in de cel.
Adnan ging volgens persbureau Reuters sinds 2004 vijf keer eerder in hongerstaking. In 2013 hield hij het 66 dagen uit zonder te eten. In 2015, toen Adnan ook vast zat, waarschuwde het Rode Kruis al eens dat hij op het randje van de dood was.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.
1 uur geledenBAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
6 uur geleden