Palestijnse dichter Refaat Alareer gedood in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse dichter en literatuurhoogleraar Refaat Alareer is gedood bij een Israëlische luchtaanval in Gaza. Dat meldt mededichter en vriend Mosab Abu Toha op Facebook. Volgens de literaire website Literary Hub kwamen bij de aanval ook Alareers broer, zus en vier kinderen van zijn zus om te leven.
Alareer was een van de oprichters van het project We Are Not Numbers, dat schrijvers uit Gaza een internationale mentor gaf die hen hielp hun ervaringen in het Engels te delen. In november deelde hij op X zijn gedicht If I must die, dat tienduizenden keren werd gedeeld.
De dichter was in 2021 onderwerp van ophef nadat de New York Times een profiel over hem had gepubliceerd. De krant woonde een les van Alareer aan de Islamitische Universiteit van Gaza bij over Israëlische poëzie en schreef dat de hoogleraar daarmee bruggen probeerde te bouwen. Enkele weken later voegde de Times aan de onlineversie van het artikel een voorwoord toe om duidelijk te maken dat op internet video's circuleerden waarin de hoogleraar zich een stuk vijandiger opstelde richting Israëlische dichters en hun werk.
Eind oktober kreeg Alareer woedende reacties toen hij op X reageerde op verhalen dat er een Israëlische baby in een oven was gebakken bij de aanval van Hamas. Hij schreef daarbij: "Met of zonder bakpoeder?", dat was naar eigen zeggen schertsend bedoeld als respons op de "leugens en verzinsels" van Israël.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
6 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
9 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
9 uur geleden