Palestijnse dichter Refaat Alareer gedood in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse dichter en literatuurhoogleraar Refaat Alareer is gedood bij een Israëlische luchtaanval in Gaza. Dat meldt mededichter en vriend Mosab Abu Toha op Facebook. Volgens de literaire website Literary Hub kwamen bij de aanval ook Alareers broer, zus en vier kinderen van zijn zus om te leven.
Alareer was een van de oprichters van het project We Are Not Numbers, dat schrijvers uit Gaza een internationale mentor gaf die hen hielp hun ervaringen in het Engels te delen. In november deelde hij op X zijn gedicht If I must die, dat tienduizenden keren werd gedeeld.
De dichter was in 2021 onderwerp van ophef nadat de New York Times een profiel over hem had gepubliceerd. De krant woonde een les van Alareer aan de Islamitische Universiteit van Gaza bij over Israëlische poëzie en schreef dat de hoogleraar daarmee bruggen probeerde te bouwen. Enkele weken later voegde de Times aan de onlineversie van het artikel een voorwoord toe om duidelijk te maken dat op internet video's circuleerden waarin de hoogleraar zich een stuk vijandiger opstelde richting Israëlische dichters en hun werk.
Eind oktober kreeg Alareer woedende reacties toen hij op X reageerde op verhalen dat er een Israëlische baby in een oven was gebakken bij de aanval van Hamas. Hij schreef daarbij: "Met of zonder bakpoeder?", dat was naar eigen zeggen schertsend bedoeld als respons op de "leugens en verzinsels" van Israël.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
11 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
3 uur geleden