Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse bewindsman verwelkomt tussenuitspraak ICJ

Palestijnse bewindsman verwelkomt tussenuitspraak ICJ

RAMALLAH (ANP/RTR) - "Palestina verwelkomt de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ)", zei buitenlandminister Riyad al-Maliki. Hij vindt dat het hof zich duidelijk heeft uitgesproken voor de bescherming van "het internationaal recht en de humaniteit". Volgens de minister roept de Palestijnse Autoriteit alle betrokken partijen op de maatregelen te nemen die het hof in de voorlopige uitspraak opdraagt te nemen.

De Palestijnen zien het volgens de autoriteit als een overwinning, omdat Israël de klacht als schandalig en ongefundeerd had bestempeld. Het hof zou zich daar volgens Israël niet mee bezig moeten houden, maar dat doet het ICJ nu uitdrukkelijk wel. Dat kan jaren duren.

Zuid-Afrika heeft Israël voor de opperrechters van de Verenigde Naties gesleept met de klacht dat Israël het internationale verdrag tegen volkerenmoord schendt met "genocidale daden" in de Gazastrook. De Zuid-Afrikaanse klagers eisten dat het ICJ voorlopige maatregelen neemt om het bloedvergieten te stoppen. De Zuid-Afrikanen en Palestijnen hoopten op een bevel tot het staken van de vijandelijkheden, maar zo ver ging het Internationaal Gerechtshof niet. Wel moet volgens het hof de burgerbevolking beschermd en geholpen worden en moet Hamas onmiddellijk alle gijzelaars vrijlaten. Hamas ziet in de uitspraak van het ICJ "een verdere isolatie van Israël".

Meer uit Buitenland

Bondskanselier Merz wil meer politiek zelfvertrouwen voor Europa

BERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.

31 minuten geleden
VS bouwen militaire aanwezigheid rond Iran verder uit

WASHINGTON (ANP) - De VS versterken opnieuw hun militaire aanwezigheid rond Iran. Recentelijk zouden vliegtuigen die kant op zijn gestuurd die onder meer kunnen voorzien in het vervoer van militairen, (lucht)bevoorrading van andere vliegtuigen en communicatie. Op zee zou de luchtafweer zijn versterkt, met de komst van een zogenoemde torpedobootjager. Die kan bovendien kruisraketten afvuren. Inmiddels zou het land tien oorlogsschepen in de regio hebben, waaronder de USS Lincoln, het vliegdekschip dat enkele dagen geleden aankwam.

32 minuten geleden
Turkije wil helpen bij verminderen spanningen tussen Iran en VS

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.

48 minuten geleden
Deense minister optimistischer na nieuw Groenland-overleg met VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.

1 uur geleden
Gladheid en sneeuw leggen onderwijs in Duitse grensstreek lam

NORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.

1 uur geleden
Kallas: kans op apart Europees leger nihil

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef tegen Iran: sancties om onderdrukking mensen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.

3 uur geleden