Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse bewindsman verwelkomt tussenuitspraak ICJ

Palestijnse bewindsman verwelkomt tussenuitspraak ICJ

RAMALLAH (ANP/RTR) - "Palestina verwelkomt de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ)", zei buitenlandminister Riyad al-Maliki. Hij vindt dat het hof zich duidelijk heeft uitgesproken voor de bescherming van "het internationaal recht en de humaniteit". Volgens de minister roept de Palestijnse Autoriteit alle betrokken partijen op de maatregelen te nemen die het hof in de voorlopige uitspraak opdraagt te nemen.

De Palestijnen zien het volgens de autoriteit als een overwinning, omdat Israël de klacht als schandalig en ongefundeerd had bestempeld. Het hof zou zich daar volgens Israël niet mee bezig moeten houden, maar dat doet het ICJ nu uitdrukkelijk wel. Dat kan jaren duren.

Zuid-Afrika heeft Israël voor de opperrechters van de Verenigde Naties gesleept met de klacht dat Israël het internationale verdrag tegen volkerenmoord schendt met "genocidale daden" in de Gazastrook. De Zuid-Afrikaanse klagers eisten dat het ICJ voorlopige maatregelen neemt om het bloedvergieten te stoppen. De Zuid-Afrikanen en Palestijnen hoopten op een bevel tot het staken van de vijandelijkheden, maar zo ver ging het Internationaal Gerechtshof niet. Wel moet volgens het hof de burgerbevolking beschermd en geholpen worden en moet Hamas onmiddellijk alle gijzelaars vrijlaten. Hamas ziet in de uitspraak van het ICJ "een verdere isolatie van Israël".

Meer uit Buitenland

Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

5 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

6 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

7 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

8 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

8 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

8 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

9 uur geleden