Palestijnse bewindsman verwelkomt tussenuitspraak ICJ
RAMALLAH (ANP/RTR) - "Palestina verwelkomt de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ)", zei buitenlandminister Riyad al-Maliki. Hij vindt dat het hof zich duidelijk heeft uitgesproken voor de bescherming van "het internationaal recht en de humaniteit". Volgens de minister roept de Palestijnse Autoriteit alle betrokken partijen op de maatregelen te nemen die het hof in de voorlopige uitspraak opdraagt te nemen.
De Palestijnen zien het volgens de autoriteit als een overwinning, omdat Israël de klacht als schandalig en ongefundeerd had bestempeld. Het hof zou zich daar volgens Israël niet mee bezig moeten houden, maar dat doet het ICJ nu uitdrukkelijk wel. Dat kan jaren duren.
Zuid-Afrika heeft Israël voor de opperrechters van de Verenigde Naties gesleept met de klacht dat Israël het internationale verdrag tegen volkerenmoord schendt met "genocidale daden" in de Gazastrook. De Zuid-Afrikaanse klagers eisten dat het ICJ voorlopige maatregelen neemt om het bloedvergieten te stoppen. De Zuid-Afrikanen en Palestijnen hoopten op een bevel tot het staken van de vijandelijkheden, maar zo ver ging het Internationaal Gerechtshof niet. Wel moet volgens het hof de burgerbevolking beschermd en geholpen worden en moet Hamas onmiddellijk alle gijzelaars vrijlaten. Hamas ziet in de uitspraak van het ICJ "een verdere isolatie van Israël".
Meer uit Buitenland
COSCHEN/KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Duitse meteorologische dienst DWD heeft naar eigen zeggen weer een recordwarmte in het land gemeten met 41,7 graden. Een meetstation aan de Poolse grens in Coschen legde die temperatuur vast.
13 minuten geledenCARACAS (ANP) - UNICEF schat dat 1,8 miljoen mensen, onder wie 680.000 kinderen, humanitaire hulp nodig hebben na de twee zware aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen. Dat meldt de VN-kinderorganisatie in een persbericht.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op een partijcongres van Verenigd Rusland gezegd dat het land een moeilijke tijd doormaakt. Maar die tijd heeft ons veel geleerd, aldus Poetin.
2 uur geledenNANCY (ANP) - In een buitenwijk van Nancy in Frankrijk is kort na het opstijgen een vliegtuigje neergestort en daarbij zijn elf doden gevallen volgens de autoriteiten. Plaatselijke media meldden dat in het toestel een groep parachutespringers zat. Het gaat om vijf instructeurs, vijf leerlingen en de piloot.
2 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei tijdens een bezoek aan Irak dat Iran verantwoordelijk blijft voor de Straat van Hormuz. Als onderdeel van een voorlopig akkoord met de Verenigde Staten moest die belangrijke zeestraat open, maar de afgelopen dagen werden opnieuw aanvallen op schepen gemeld.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische regering heeft de volkerenmoord op de Armeense bevolkingsgroep tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Ottomaanse Rijk officieel erkend. De erkenning was een initiatief van minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt eerder op de dag meerdere Hezbollah-strijders te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Daarnaast zou een Israëlische militair zijn omgekomen bij gevechten met de gewapende Libanese groepering.
4 uur geleden