Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse autoriteiten: 8 doden op Westoever door aanval Israël

Palestijnse autoriteiten: 8 doden op Westoever door aanval Israël

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - Israëlische troepen hebben dinsdag acht mensen gedood bij twee afzonderlijke aanvallen in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Vier mensen werden gedood in het gebied van de Palestijnse stad Jenin en ook bij de noordelijke plaats Tubas kwamen vier mensen om door beschietingen, meldden de Palestijnse Rode Halve Maan en het ministerie van Volksgezondheid in Ramallah.

Het Israëlische leger heeft gemeld dat zijn vliegtuigen "gewapende terroristische cellen" in het gebied van Jenin hebben aangevallen, maar het gaf geen details over slachtoffers. "Vier martelaren en drie gewonden, van wie een in kritieke toestand, door de beschietingen van twee voertuigen in de oostelijke wijk van Jenin", verklaarde de Rode Halve Maan.

Op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 wordt bezet door Israël, wonen 3 miljoen Palestijnen en bijna een half miljoen Israëlische kolonisten. De kolonisten wonen in nederzettingen die volgens internationaal recht illegaal zijn, maar ze worden beschermd door het Israëlische leger.

Sinds het begin van de oorlog in Gaza is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen. Volgens een telling van persbureau AFP op basis van officiële Palestijnse cijfers hebben Israëlische troepen of kolonisten sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober minstens 612 Palestijnen gedood op de Westelijke Jordaanoever.

Meer uit Buitenland

Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

1 uur geleden
VN: risico op massaal geweld tegen burgers in Zuid-Soedan

JUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.

1 uur geleden
Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

1 uur geleden
Meer dan 500.000 mensen zonder stroom tijdens winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.

2 uur geleden
Grote drukte in dierentuin Japan voor afscheid panda's

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.

3 uur geleden
Time: mogelijk 30.000 doden in twee dagen tijd bij protesten Iran

TEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.

3 uur geleden
Tientallen arrestaties na protesten bij gevangenis in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.

4 uur geleden