Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse autoriteiten: 8 doden op Westoever door aanval Israël

Palestijnse autoriteiten: 8 doden op Westoever door aanval Israël

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - Israëlische troepen hebben dinsdag acht mensen gedood bij twee afzonderlijke aanvallen in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Vier mensen werden gedood in het gebied van de Palestijnse stad Jenin en ook bij de noordelijke plaats Tubas kwamen vier mensen om door beschietingen, meldden de Palestijnse Rode Halve Maan en het ministerie van Volksgezondheid in Ramallah.

Het Israëlische leger heeft gemeld dat zijn vliegtuigen "gewapende terroristische cellen" in het gebied van Jenin hebben aangevallen, maar het gaf geen details over slachtoffers. "Vier martelaren en drie gewonden, van wie een in kritieke toestand, door de beschietingen van twee voertuigen in de oostelijke wijk van Jenin", verklaarde de Rode Halve Maan.

Op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 wordt bezet door Israël, wonen 3 miljoen Palestijnen en bijna een half miljoen Israëlische kolonisten. De kolonisten wonen in nederzettingen die volgens internationaal recht illegaal zijn, maar ze worden beschermd door het Israëlische leger.

Sinds het begin van de oorlog in Gaza is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen. Volgens een telling van persbureau AFP op basis van officiële Palestijnse cijfers hebben Israëlische troepen of kolonisten sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober minstens 612 Palestijnen gedood op de Westelijke Jordaanoever.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

30 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

2 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

6 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden