Palestijnse autoriteiten: 8 doden op Westoever door aanval Israël
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - Israëlische troepen hebben dinsdag acht mensen gedood bij twee afzonderlijke aanvallen in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Vier mensen werden gedood in het gebied van de Palestijnse stad Jenin en ook bij de noordelijke plaats Tubas kwamen vier mensen om door beschietingen, meldden de Palestijnse Rode Halve Maan en het ministerie van Volksgezondheid in Ramallah.
Het Israëlische leger heeft gemeld dat zijn vliegtuigen "gewapende terroristische cellen" in het gebied van Jenin hebben aangevallen, maar het gaf geen details over slachtoffers. "Vier martelaren en drie gewonden, van wie een in kritieke toestand, door de beschietingen van twee voertuigen in de oostelijke wijk van Jenin", verklaarde de Rode Halve Maan.
Op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 wordt bezet door Israël, wonen 3 miljoen Palestijnen en bijna een half miljoen Israëlische kolonisten. De kolonisten wonen in nederzettingen die volgens internationaal recht illegaal zijn, maar ze worden beschermd door het Israëlische leger.
Sinds het begin van de oorlog in Gaza is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen. Volgens een telling van persbureau AFP op basis van officiële Palestijnse cijfers hebben Israëlische troepen of kolonisten sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober minstens 612 Palestijnen gedood op de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
3 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
4 uur geleden