Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijns politicus Barghouti noemt bestand 'stop op genocide'

Palestijns politicus Barghouti noemt bestand 'stop op genocide'

JERUZALEM/CAÏRO (ANP) - De linkse Palestijnse politicus Mustafa Barghouti, medeoprichter van de partij Palestijns Nationaal Initiatief, noemt het bestand voor de Gazastrook "een stop op de volkerenmoord op Palestijnen". Tegen nieuwszender Al Arabiya zei hij dat "deze overeenkomst het stopzetten betekent van de genocide en van de oorlogsmisdaden die worden gepleegd tegen de Palestijnen, zoals met collectieve bestraffing van de burgerbevolking en de etnische zuiveringen".

Het is volgens Barghouti erg belangrijk dat de verwoestingen in de Gazastrook stoppen. Barghouti zei eind 2023 dat hij meent dat het hoofddoel van de Israëlische aanvallen op de Gazastrook de verdrijving van de Palestijnse bevolking naar Egypte was en de annexatie van grote delen van Gaza.

Volgens hulporganisaties van de VN is 90 procent van de bevolking van de Gazastrook ontheemd geraakt. Negen op de tien woningen en bijna alle 564 scholen zijn verwoest of beschadigd. De 660.000 schoolkinderen van de Gazastrook gaan al een jaar niet naar school. Er zijn zeker 46.700 doden en meer dan 110.000 gewonden gevallen, voornamelijk vrouwen en kinderen.

Meer uit Buitenland

Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

3 minuten geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

4 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

4 uur geleden
Times of Israel: Iraans cadeau voor VS was doorgang voor tankers

WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.

5 uur geleden
Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

6 uur geleden
Zelensky: Rusland wilde VS chanteren door Iran te helpen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.

6 uur geleden
Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

7 uur geleden