Palestijns politicus Barghouti noemt bestand 'stop op genocide'
JERUZALEM/CAÏRO (ANP) - De linkse Palestijnse politicus Mustafa Barghouti, medeoprichter van de partij Palestijns Nationaal Initiatief, noemt het bestand voor de Gazastrook "een stop op de volkerenmoord op Palestijnen". Tegen nieuwszender Al Arabiya zei hij dat "deze overeenkomst het stopzetten betekent van de genocide en van de oorlogsmisdaden die worden gepleegd tegen de Palestijnen, zoals met collectieve bestraffing van de burgerbevolking en de etnische zuiveringen".
Het is volgens Barghouti erg belangrijk dat de verwoestingen in de Gazastrook stoppen. Barghouti zei eind 2023 dat hij meent dat het hoofddoel van de Israëlische aanvallen op de Gazastrook de verdrijving van de Palestijnse bevolking naar Egypte was en de annexatie van grote delen van Gaza.
Volgens hulporganisaties van de VN is 90 procent van de bevolking van de Gazastrook ontheemd geraakt. Negen op de tien woningen en bijna alle 564 scholen zijn verwoest of beschadigd. De 660.000 schoolkinderen van de Gazastrook gaan al een jaar niet naar school. Er zijn zeker 46.700 doden en meer dan 110.000 gewonden gevallen, voornamelijk vrouwen en kinderen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
10 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
11 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
12 uur geleden