Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijns politicus Barghouti noemt bestand 'stop op genocide'

Palestijns politicus Barghouti noemt bestand 'stop op genocide'

JERUZALEM/CAÏRO (ANP) - De linkse Palestijnse politicus Mustafa Barghouti, medeoprichter van de partij Palestijns Nationaal Initiatief, noemt het bestand voor de Gazastrook "een stop op de volkerenmoord op Palestijnen". Tegen nieuwszender Al Arabiya zei hij dat "deze overeenkomst het stopzetten betekent van de genocide en van de oorlogsmisdaden die worden gepleegd tegen de Palestijnen, zoals met collectieve bestraffing van de burgerbevolking en de etnische zuiveringen".

Het is volgens Barghouti erg belangrijk dat de verwoestingen in de Gazastrook stoppen. Barghouti zei eind 2023 dat hij meent dat het hoofddoel van de Israëlische aanvallen op de Gazastrook de verdrijving van de Palestijnse bevolking naar Egypte was en de annexatie van grote delen van Gaza.

Volgens hulporganisaties van de VN is 90 procent van de bevolking van de Gazastrook ontheemd geraakt. Negen op de tien woningen en bijna alle 564 scholen zijn verwoest of beschadigd. De 660.000 schoolkinderen van de Gazastrook gaan al een jaar niet naar school. Er zijn zeker 46.700 doden en meer dan 110.000 gewonden gevallen, voornamelijk vrouwen en kinderen.

Meer uit Buitenland

Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.

7 minuten geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

2 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

2 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

3 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

4 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

4 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

5 uur geleden