Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnen willen deze maand nog stemming over VN-lidmaatschap

Palestijnen willen deze maand nog stemming over VN-lidmaatschap

NEW YORK (ANP/RTR) - De Palestijnse Autoriteit wil dat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties nog deze maand stemt over een VN-lidmaatschap. De Palestijnse ambassadeur, nu nog een "permanente waarnemer", wil in het vervolg een volwaardige lidstaat vertegenwoordigen.

De kans dat dit deze maand lukt, lijkt klein. Israël is fel tegen de plannen en de belangrijkste bondgenoot van Israël, de Verenigde Staten, heeft een veto in de Veiligheidsraad. Bovendien moeten twee derde van de 193 VN-lidstaten het voorstel steunen.

De Palestijnse Autoriteit bestuurt de Westelijke Jordaanoever, die wordt bezet door Israël. In de Gazastrook heeft Hamas de macht. Daar begon Israël bijna een half jaar geleden een militaire operatie om Hamas uit te schakelen.

De Palestijnen willen al tientallen jaren een eigen staat stichten en ook internationaal is de consensus dat die er moet komen, naast de Israëlische staat. Dit wordt de tweestatenoplossing genoemd. Maar Israël is tegen en het Westen erkent de Palestijnse staat nog niet.

De oorlog in Gaza heeft de discussie nieuw leven ingeblazen. Israël vreest voor de veiligheid als er een Palestijnse staat gesticht wordt. Voorstanders denken juist dat de Palestijnse onvrede en woede nooit zullen verdwijnen zolang er geen Palestijnse staat komt.

Meer uit Buitenland

NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

7 minuten geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

1 uur geleden
Israël claimt leeuwendeel Iraanse luchtafweer te hebben verwoest

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.

1 uur geleden
Kristi Noem weg als minister Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.

2 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet voorbereid zijn op vluchtelingenstroom

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."

2 uur geleden
Zelensky zegt dat VS om hulp vroegen tegen drones uit Iran

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Franse president vraagt Libanon buiten de oorlog te houden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.

3 uur geleden