Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnen willen deze maand nog stemming over VN-lidmaatschap

Palestijnen willen deze maand nog stemming over VN-lidmaatschap

NEW YORK (ANP/RTR) - De Palestijnse Autoriteit wil dat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties nog deze maand stemt over een VN-lidmaatschap. De Palestijnse ambassadeur, nu nog een "permanente waarnemer", wil in het vervolg een volwaardige lidstaat vertegenwoordigen.

De kans dat dit deze maand lukt, lijkt klein. Israël is fel tegen de plannen en de belangrijkste bondgenoot van Israël, de Verenigde Staten, heeft een veto in de Veiligheidsraad. Bovendien moeten twee derde van de 193 VN-lidstaten het voorstel steunen.

De Palestijnse Autoriteit bestuurt de Westelijke Jordaanoever, die wordt bezet door Israël. In de Gazastrook heeft Hamas de macht. Daar begon Israël bijna een half jaar geleden een militaire operatie om Hamas uit te schakelen.

De Palestijnen willen al tientallen jaren een eigen staat stichten en ook internationaal is de consensus dat die er moet komen, naast de Israëlische staat. Dit wordt de tweestatenoplossing genoemd. Maar Israël is tegen en het Westen erkent de Palestijnse staat nog niet.

De oorlog in Gaza heeft de discussie nieuw leven ingeblazen. Israël vreest voor de veiligheid als er een Palestijnse staat gesticht wordt. Voorstanders denken juist dat de Palestijnse onvrede en woede nooit zullen verdwijnen zolang er geen Palestijnse staat komt.

Meer uit Buitenland

Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

25 minuten geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

2 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

3 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

10 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

10 uur geleden