Palestijnen: tientallen nieuwe doden in Gaza door aanvallen Israël
GAZA-STAD (ANP) - Het Palestijnse persbureau Wafa meldt dat dinsdag tientallen Palestijnen zijn omgekomen door Israëlische aanvallen in Gaza.
Een nog onbekend aantal mensen werd gedood toen het Israëlische leger verschillende huizen bombardeerde in Al Zaytoun, ten zuidoosten van Gaza-Stad. Veel mensen liggen nog onder het puin en de reddingsdiensten kunnen hen niet bereiken, aldus Wafa. Volgens het persbureau gaat het in ieder geval om "tientallen" doden.
Acht mensen, onder wie kinderen, werden volgens Wafa gedood toen Israëlische troepen een huis bombardeerden in Al Geneina, ten oosten van Rafah, in het zuiden van Gaza. Zes mensen zouden zijn omgekomen toen Israëlische tanks granaten afvuurden op ontheemde Palestijnen in het Al Mawasi-gebied nabij Khan Yunis, eveneens in het zuiden van Gaza.
Sinds de Hamas-aanval op Israël van 7 oktober zijn in Gaza meer dan 29.000 mensen omgekomen door Israëlische aanvallen, meldde het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid maandag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
5 uur geleden