Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnen: tientallen nieuwe doden in Gaza door aanvallen Israël

Palestijnen: tientallen nieuwe doden in Gaza door aanvallen Israël

GAZA-STAD (ANP) - Het Palestijnse persbureau Wafa meldt dat dinsdag tientallen Palestijnen zijn omgekomen door Israëlische aanvallen in Gaza.

Een nog onbekend aantal mensen werd gedood toen het Israëlische leger verschillende huizen bombardeerde in Al Zaytoun, ten zuidoosten van Gaza-Stad. Veel mensen liggen nog onder het puin en de reddingsdiensten kunnen hen niet bereiken, aldus Wafa. Volgens het persbureau gaat het in ieder geval om "tientallen" doden.

Acht mensen, onder wie kinderen, werden volgens Wafa gedood toen Israëlische troepen een huis bombardeerden in Al Geneina, ten oosten van Rafah, in het zuiden van Gaza. Zes mensen zouden zijn omgekomen toen Israëlische tanks granaten afvuurden op ontheemde Palestijnen in het Al Mawasi-gebied nabij Khan Yunis, eveneens in het zuiden van Gaza.

Sinds de Hamas-aanval op Israël van 7 oktober zijn in Gaza meer dan 29.000 mensen omgekomen door Israëlische aanvallen, meldde het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid maandag.

Meer uit Buitenland

Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

31 minuten geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

43 minuten geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

59 minuten geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Polen: alles wijst naar Rusland bij explosie op spoorlijn

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.

1 uur geleden
Arrestaties in onderzoek aanslag op officier van justitie België

BRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).

1 uur geleden
Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

3 uur geleden