Palestijnen, Qatar en Saudi-Arabië willen druk op Israël
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de internationale gemeenschap gevraagd bij Israël aan te dringen op beëindiging van het geweld in Gaza. De Palestijnse minister-president Mohammad Mustafa deed een vergelijkbare oproep, net als Saudi-Arabië. Qatar dringt aan op hervatting van de vredesbesprekingen.
Abbas doet een oproep "aan de internationale gemeenschap om de bezetter te vragen om de agressie tegen onze mensen door de hele Gazastrook te beëindigen", zegt zijn woordvoerder. Premier Mustafa noemt de aanvallen "een misdaad die onmiddellijk moet stoppen". "De taferelen van terreur en angst, met martelaren en de gewonden die op primitieve wijze met dieren worden vervoerd, onderstrepen de noodzaak van sterker en effectiever internationaal optreden om Israël te nopen om zijn agressie te staken."
Qatar, dat een belangrijke rol gespeeld heeft in het staakt-het-vuren dat nu is geschonden, zegt dat de hervatting van de Israëlische aanvallen gevaarlijk is. Hierdoor "zal uiteindelijk de regio weer oplaaien en zullen de veiligheid en stabiliteit ondermijnd worden", zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.
Saudi-Arabië zegt de aanvallen op "onbewapende burgers" in Gaza "in de sterkst mogelijke bewoordingen af te keuren en veroordelen".
Meer uit Buitenland
NANCY (ANP) - In een buitenwijk van Nancy in Frankrijk is kort na het opstijgen een vliegtuigje neergestort en daarbij zijn elf doden gevallen volgens de autoriteiten. Plaatselijke media meldden dat in het toestel een groep parachutespringers zat. Het gaat om vijf instructeurs, vijf leerlingen en de piloot.
10 minuten geledenBAGHDAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei tijdens een bezoek aan Irak dat Iran verantwoordelijk blijft voor de Straat van Hormuz. Als onderdeel van een voorlopig akkoord met de Verenigde Staten moest die belangrijke zeestraat open, maar de afgelopen dagen werden opnieuw aanvallen op schepen gemeld.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische regering heeft de volkerenmoord op de Armeense bevolkingsgroep tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Ottomaanse Rijk officieel erkend. De erkenning was een initiatief van minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt eerder op de dag meerdere Hezbollah-strijders te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Daarnaast zou een Israëlische militair zijn omgekomen bij gevechten met de gewapende Libanese groepering.
2 uur geledenLA GUAIRA (ANP) - De Nederlandse USAR-teams hebben tijdens de eerste 24 uur van hun reddingsactie na de aardbevingen in Venezuela nog geen mensen uit ingestorte gebouwen kunnen halen. Wel is geprobeerd om iemand te redden, maar tijdens de poging bleek dat die actie niet zou slagen, vertelde een woordvoerder. "Hoe moeilijk dat ook is, er werd besloten door te gaan naar mensen die we mogelijk wel kunnen redden."
2 uur geledenCARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
11 uur geleden