Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnen melden meer dan 30.000 doden in Gaza sinds 7 oktober

Palestijnen melden meer dan 30.000 doden in Gaza sinds 7 oktober

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid heeft donderdag bekendgemaakt dat het dodental in de Gazastrook "meer dan 30.000" bedraagt ​​sinds het begin van de oorlog met Israël op 7 oktober.

"Het aantal martelaren bedraagt ​​meer dan 30.000", zei het ministerie in een verklaring. Daarin werden ook "ten minste 79 nieuwe sterfgevallen" gerapporteerd tijdens nieuwe Israëlische aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag.

In het geïsoleerde kustgebied wordt al maanden gevochten. De oorlog begon nadat Hamas op 7 oktober een aanval op Israël had uitgevoerd, met zo'n 1200 doden tot gevolg. Israël probeert nu die Palestijnse beweging uit te schakelen. De oorlog leidde tot een humanitaire crisis in de dichtbevolkte Gazastrook, waar inwoners massaal naar het zuiden zijn gevlucht.

Vertrek

Hulporganisaties en de plaatselijke autoriteiten luiden de noodklok over de situatie in Gaza. Het gezondheidsministerie in het door Hamas bestuurde gebied meldt dat kinderen in het ziekenhuis zijn overleden aan "ondervoeding, uitdroging en de gevolgen van grootschalige hongersnood".

Ondertussen zijn onderhandelingen gaande over een nieuw bestand tussen Israël en Hamas. Er zou naar verluidt worden aangestuurd op een wekenlange gevechtspauze en de uitruil van Israëlische gijzelaars voor Palestijnse gevangenen. Volgens een bron binnen Hamas is het ook mogelijk dat afspraken worden gemaakt over het vertrek van Israëlische troepen uit "steden en bewoonde gebieden".

Meer uit Buitenland

Grensovergang bij Rafah opent 'komende dagen' richting Egypte

RAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.

15 minuten geleden
Canada legt 200 miljoen bij voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.

19 minuten geleden
Noorwegen steekt nog eens half miljard in wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.

1 uur geleden
Thailand heft verbod op: alcoholverkoop ook 's middags toegestaan

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.

1 uur geleden
Israël: overgedragen overblijfselen niet van gijzelaar

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.

1 uur geleden
CARE breidt noodhulp in Gaza uit naar noorden

GAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.

3 uur geleden
Zoektocht naar vermiste vlucht MH370 eind december hervat

KUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.

4 uur geleden