Palestijnen melden meer dan 30.000 doden in Gaza sinds 7 oktober
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid heeft donderdag bekendgemaakt dat het dodental in de Gazastrook "meer dan 30.000" bedraagt sinds het begin van de oorlog met Israël op 7 oktober.
"Het aantal martelaren bedraagt meer dan 30.000", zei het ministerie in een verklaring. Daarin werden ook "ten minste 79 nieuwe sterfgevallen" gerapporteerd tijdens nieuwe Israëlische aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag.
In het geïsoleerde kustgebied wordt al maanden gevochten. De oorlog begon nadat Hamas op 7 oktober een aanval op Israël had uitgevoerd, met zo'n 1200 doden tot gevolg. Israël probeert nu die Palestijnse beweging uit te schakelen. De oorlog leidde tot een humanitaire crisis in de dichtbevolkte Gazastrook, waar inwoners massaal naar het zuiden zijn gevlucht.
Vertrek
Hulporganisaties en de plaatselijke autoriteiten luiden de noodklok over de situatie in Gaza. Het gezondheidsministerie in het door Hamas bestuurde gebied meldt dat kinderen in het ziekenhuis zijn overleden aan "ondervoeding, uitdroging en de gevolgen van grootschalige hongersnood".
Ondertussen zijn onderhandelingen gaande over een nieuw bestand tussen Israël en Hamas. Er zou naar verluidt worden aangestuurd op een wekenlange gevechtspauze en de uitruil van Israëlische gijzelaars voor Palestijnse gevangenen. Volgens een bron binnen Hamas is het ook mogelijk dat afspraken worden gemaakt over het vertrek van Israëlische troepen uit "steden en bewoonde gebieden".
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.
1 uur geledenMEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.
2 uur geleden